X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jazzowa wyprawa na Bliski Wschód z Amirem ElSaffarem

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 16:42
- Przed wydaniem autorskiej debiutanckiej płyty w 2007 roku nie pisałem dużo. Koncentrowałem się raczej na improwizacji i wykonywaniu muzyki klasycznej, a także studiowałem iracki Makam w jego czystej postaci. Dopiero muzyka z "Two Rivers" była całkiem świadomą kombinacją - mówił w Dwójce amerykański trębacz.
Audio
  • Wywiad z amerykańskim trębaczem Amirem ElSaffarem (Rozmowy improwizowane/Dwójka)
  • Audycja z 7 listopada 2018 roku (Nokturn/Dwójka)
Amir ElSaffar
Amir ElSaffarFoto: Michael Crommett/materiały prom.

Amir ElSaffar urodził się w 1977 roku w Chicago. Miłość do jazzu zaszczepił w nim jego ojciec, emigrant z Iranu. Dziś sam - jako trębacz - znany jest w środowisku jazzowym z tego, że czerpie inspiracje z kultury wschodu. Swoje brzmienie nazywa on kompaktowym. - Wcześniej grałem na standardowej trąbce firmy Bach, ale szukałem nieco innego brzmienia. Pewnego razu znalazłem taki instument przypadkiem w sklepie. To w zasadzie hybryda dwóch intrumentów zrobiona przez kogoś przed laty. Dzięki temu mam kompaktowy dźwięk, jakiego zawsze pragnąłem. Nigdy nie szukałem tłustego brzmienia - tłumaczył muzyk.

Gość Dwójki mówił również w audycji m.in. o mikrotonach, o odkrywaniu muzyki arabskiej i niełatwych próbach połaczenia jej ze współczesną muzyką improwizowaną.

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadzili: Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

Gość: Amir ElSaffar (trębacz)

Data emisji: 7.11.2018

Godzina emisji: 22.30

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Binker & Moses. Wywiad z gwiazdami brytyjskiego jazzu

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 10:19
- Jestem szczęśliwy, gdy ktoś porównuje nas do naszych idoli, bo staramy się osiągnąć ich poziom wielkości. Z drugiej strony musimy tworzyć coś własnego, rozpoznawalnego. To trudne być oryginalnym - mówił w Dwójce saksofonista Binker Golding.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Vasco Trilla: improwizowanie to ryzykowna twórczość

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 09:29
- Każdy koncert, na którym improwizujesz jest niewiadomą. Dobrze, jeśli możesz polegać na innych, zwłaszcza jeśli grasz z dobrymi muzykami lub takimi, których lubisz. Wtedy jest łatwiej i czujesz się bezpieczniej – mówił w Dwójce znakomity perkusista.
rozwiń zwiń