Polskie Radio
Section05
Deutsche Grammophon

Avi Avital: na moje życie wpłynęła bardzo różnorodna muzyka

- Muzyka otacza mnie od zawsze, a jej różnorodność miała wielki wpływ na moje życie, wokół brzmiały dźwięki z wielu zakątków świata. W domu grało też radio, a w nim prezentowano izraelskie piosenki, a także artystyczne pieśni z bardzo klarowną harmonią i melodyką, nawiązującą do tradycji polskiej i wschodnioeuropejskiej - mówił w Dwójce izraelski wirtuoz mandoliny Avi Avital.
Zobacz więcej na temat:  Deutsche Grammophon Izrael Dwójka Jakub Kukla

DCz #643. Legendarne wytwórnie - Archiv Produktion

W tym wydaniu audycji "Duża czarna" kolejne spotkanie z cyklu poświęconego legendarnym wytwórniom. Tym razem, wspólnie z Mieczysławem Stochem, sięgnęliśmy do olbrzymiego katalogu oficyny Archiv Produktion. - To kolejne ogniwo naszego długiego cyklu, który jest zorientowany na legendarne oficyny wydawnicze i ich bardzo różne płyty, niekiedy nazywane przez nas arcydziełami - mówił Przemysław Psikuta.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Psikuta Dwójka Płyty Deutsche Grammophon

DCz #633. "Stefania Woytowicz występowała wszędzie"

"Jej artyzm unosił się pomiędzy histerią i ekstazą" - mówiła o Stefanii Woytowicz Ewa Szczecińska, dziennikarka radiowej Dwójki, jak na antenie przypominał Wojciech Barcikowski podczas audycji poświęconej wielkiej polskiej sopranistce.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Przemysław Psikuta opera Stefania Woytowicz śpiew Warszawska Jesień Krzysztof Penderecki Tadeusz Baird Henryk Mikołaj Górecki Deutsche Grammophon Solidarność muzyka klasyczna płyta gramofon

Hania Rani i Dobrawa Czocher: dwie wewnętrzne symfonie to obraz naszej muzyki

- Jest tu spora doza intymności, prywatności, ale jednocześnie to nawiązanie do naszych korzeni, tej klasycznej edukacji, inspiracji. Korzystamy tylko z fortepianu i wiolonczeli, tym razem multiplikujemy te muzyczne warstwy, intymny przekaz dzięki temu nabrał symfonicznego wyrazu - tak o płycie "Inner Symphonies", nagranej dla Deutsche Grammophon, mówiły na antenie Dwójki Hania Rani i Dobrawa Czocher.
Zobacz więcej na temat:  Deutsche Grammophon Dwójka Paweł Siwek fortepian