X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odkrywamy tajemnice rzymskiej bazyliki

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2011 15:31
Gawęda dr Bożeny Fabiani o rzymskim kościele Santa Maria degli Angeli e dei Martiri, czyli Bazylice Matki Bożej Anielskiej i Męczenników.
Audio

Kościół zbudowany jest na ruinach tepidarium (rodzaj pomieszczenia wypoczynkowego z ogrzewaniem podłogowym) starożytnych Term Dioklecjana według projektu Michała Anioła. Poświęcona jest Matce Boskiej i męczennikom chrześcijańskim.

 W apsydzie umieszczony został grobowiec papieża Piusa V, fundatora tego kościoła. Obecne drzwi do bazyliki zaprojektował polski rzeźbiarz Igor Mitoraj (2006).

Wewnętrz znajduje się również słynny zegar słoneczny (meridiana), w chwili przejścia Słońca przez południk lokalny mała plamka światła pada przez otwór w ścianie na specjalnie przygotowaną skalę z brązu i marmuru, co pozwala odczytać dzień i położenie naszej dziennej Gwiazdy na tle znaków Zodiaku.

 

Zobacz więcej na temat: Bożena Fabiani słońce
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ludzie, którzy tworzyli gotyk

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2011 23:00
Nazywano ich mistrzami, magistrami, uczonymi w sztuce kamieniarskiej, doktorami kamieniarskich nauk. Architekt miał ten przywilej, że mógł spocząć pod posadzką swej katedry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mozaiki w kościele San Vitale

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2011 16:12
Gawęda dr Bożeny Fabiani poświęcona mozaikom w kościele San Vitale w Rawennie i postaci cesarza Justyniana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacques-Louis David, malarz rewolucji francuskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2011 14:30
Gawęda dr Bożeny Fabiani o Jacquesie-Louisie Davidzie - francuskim malarzu, głównym reprezentancie klasycyzmu, nadwornym malarzu Napoleona Bonaparte.
rozwiń zwiń