X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warszawa podszyta Wilnem, czyli powroty Konwickiego

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 09:00
- Niektóre tematy współczesności rymowały mu się, gdy wprowadzał je w świat wileński. On Wileńszczyzną cały czas tchnął - podkreślał dr Przemysław Kaniecki, opowiadając o litewskich korzeniach i wileńskiej tożsamości Tadeusza Konwickiego.
Audio
  • Rozmowa z dr. Przemysławem Kanieckim o wileńskich tematach w twórczości Tadeusza Konwickiego (Spadkobiercy Unii Lubelskiej/Dwójka)
Tadeusz Konwicki podczas realizacji zdjęć plenerowych na Suwalszczyźnie do filmu według Doliny Issy Miłosza, 1981 r.
Tadeusz Konwicki podczas realizacji zdjęć plenerowych na Suwalszczyźnie do filmu według Doliny Issy Miłosza, 1981 r. Foto: PAP/Irena Jarosińska

Powroty Konwickiego na Litwę, mówił gość Dwójki, są obecne również w tych książkach, które traktują o współczesności. - Czasem nie widać tego na pierwszy rzut oka, jak w "Wniebowstąpieniu", w którym krajobraz wileński wtacza się w pejzaż praski czy, jak w "Małej apokalipsie", w śródmiejski.

W rozmowie również m.in. o tematach wileńskich w filmach Konwickiego czy o Wileńszczyźnie jako etosie, na który składa się idea wielokulturowości, zgody i wzajemnej tolerancji.

***

Tytuł audycji: Spadkobiercy Unii Lubelskiej

Prowadzi: Kinga Michalska

Gość: dr Przemysław Kaniecki (z Wydziału Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego, znawca twórczości Konwickiego, autor książki "W pośpiechu" - opublikowanego w 2011 roku cyklu rozmów z pisarzem)

Data emisji: 11.01.2019

Godzina emisji: 14.45

jp/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tadeusz Konwicki: miałem szczęście do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 12:00
– Nawet teraz, gdy jestem niezbyt apetycznym starszym panem, doznaję od ludzi dużo dobrego – mówił w nagraniu archiwalnym z 2000 r. wybitny pisarz i reżyser.
rozwiń zwiń