X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nie chciałem być artystą". Opowieści Sławomira Mrożka

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 12:00
Przypominamy nagrane w 2005 roku gawędy Sławomira Mrożka. Dramaturg opowiadał w Dwójce o sobie i - nakładającej się na plan życia - najnowszej historii Polski.
Audio
  • Sławomir Mrożek opowiada o pisaniu felietonów dla prasy. Mówi o tym, co znaczy być pisarzem (Głosy z przeszłości/Dwójka 2005)
  • Sławomir Mrożek opowiada o robieniu filmów ((Głosy z przeszłości/Dwójka)
  • Sławomir Mrożek o emigracji, Witoldzie Gombrowiczu i o tym, że od mówienia woli słuchanie (Głosy z przeszłości/Dwójka)
  • Sławomir Mrożek o najbliższym otoczeniu, o powrocie do Polski i o tym, czemu nie chciał być artystą (Głosy z przeszłości/Dwójka)
  • Sławomir Mrożek o zagranicznych podróżach i zmaganiach z chorobą (Głosy z przeszłości/Dwójka 2005)
Sławomir Mrożek, Warszawa 2010
Sławomir Mrożek, Warszawa 2010 Foto: PAP/Grzegorz Jakubowski

"Mrożek żyje dla pisania. I to jest chyba powód, dla którego nie mógł jednego dnia przeżyć bez zapisania chociaż paru słów." - mówił niegdyś w Dwójce Tadeusz Nyczek przy okazji wydania dziennika pisarza. - "I myślę, że między wymyślaniem nowych sztuk, czy pisaniem opowiadań po prostu miał duże dziury. Dni, tygodnie, miesiące upływały, nim nawiedził go jakiś pomysł i siadał do literatury. A drugi powód..". - dodawał krytyk. - "Myślę, że go ciekawił on sam." Zobacz więcej

Zapraszamy do wysłuchania gawęd nagranych w 2005 roku przez Magdalenę Smęder.

Zobacz więcej na temat: Sławomir Mrożek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mrożek wyprowadza się przez okno. Literacki Kraków

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 15:39
– Sławomir Mrożek był jedną z najbarwniejszych postaci życia literackiego Krakowa – mówił historyk literatury Jacek Olczyk o swojej monumentalnej publikacji "Życie literackie w Krakowie w latach 1893-2013".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"U Haydna znajduję wszystko". Radiowe opowieści Julii Hartwig

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2017 12:00
"Joseph Haydn to mój ulubiony kompozytor. Płyty z jego muzyką mam zawsze pod ręką. W jego twórczości znajduję wszystko, co pomaga żyć" - mówiła kiedyś w Dwójce wybitna poetka. W audycji przypomnieliśmy najciekawsze radiowe wypowiedzi zmarłej 14 lipca Julii Hartwig.
rozwiń zwiń