X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rafał Siwek poleca "Kniazia Igora" Aleksandra Borodina

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2019 18:08
- Historia jest wielowątkowa. Przede wszystkim jest o miłości, o relacji między samym Igorem a jego żoną. Ale jest też o relacjach męskich, na przykład Igora z Kończakiem. A więc nie ma tu jednej myśli przewodniej - mówił gość "Mojej opery", ceniony polski bas.
Audio
  • Rafał Siwek o swojej fascynacji operą "Kniaź Igor" Aleksandra Borodina (Moja opera/Dwójka)
Rafał Siwek
Rafał SiwekFoto: PR2

Rafał Siwek wahał się pomiędzy Don Carlosem Verdiego a Kniaziem Igorem Aleksandra Borodina. Ostatecznie zdecydował się na dzieło rosyjskiego kompozytora, między innymi ze względu na śpiewaków, którzy wzięli udział w wybranym nagraniu. Zwłaszcza basów - Wybrałem Kniazia Igora ze względu na obsadę, którą dobrze znam. Chodzi m.in. o Kałudiego Kałudowa, wielkiego bułgarskiego tenora, który był moim mistrzem. No i dwóch wielkich bułgarskich basów, czyli Nikołaj Giaurow, nazywany "królem basów", i Nikoła Giuzelew, który miał trudny start - opowiadał gość audycji.

Które nagranie Kniazia Igora poleca Rafał Siwek? I która scena z opery jest najbardziej interesująca? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Moja opera 

Prowadził: Jacek Hawryluk

Gość: Rafał Siwek (śpiewak operowy)

Data emisji: 18.08.2019

Godzina emisji: 17.00

am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Ewa Łętowska: zaliczam się do fanów Pavarottiego

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 18:12
- Bez wątpienia jestem wielbicielką Luciano Pavarottiego zwłaszcza, gdy idzie o jego produkcje płytowe. Trzeba bowiem odróżnić go jako śpiewaka, kreatora postaci z muzyki nagranej, zakonserwowanej i jako celebrytę rozrywkowego lub według określenia Grotowskiego jako artystyczną kurtyzanę - mówiła w Dwójce prof. Ewa Łętowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Konieczny poleca "Walkirię" Ryszarda Wagnera

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 17:41
Gościem audycji był ceniony polski śpiewak operowy, który opowiadal o swojej fascynacji drugą częścią dramatu muzycznego "Pierścień Nibelunga".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Stachura: zawsze utożsamiałem i utożsamiam się z tą sceną

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 12:29
- Gdy byłem na kontrakcie w Niemczech i zadawano mi pytanie: "Co słychać u Ciebie, tam w Teatrze Wielkim?", zawsze odpowiadałem, że wszystko dobrze. Choć zdarzało się, że w Łodzi czy w województwie działy się jakieś dziwne rzeczy - mówił w Dwójce tenor, który od września będzie również dyrektorem łódzkiej sceny operowej.
rozwiń zwiń