Izabela Kłosińska poleca "Traviatę" Giuseppe Verdiego

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 13:46
- To było jedno z pierwszych nagrań, które tak mnie zafascynowało i tak przykuło moją uwagę i rozbudziło chęć zrobienia partii "Traviaty", chociaż nigdy nie przypuszczałam, że będę ją śpiewać. To było nagranie, które jakoś intuicyjnie świetnie na mnie zadziałało - opowiadała w Dwójce polska śpiewaczka operowa.
Audio
  • Izabela Kłosińska poleca "Traviatę" Giuseppe Verdiego
Izabela Kłosińska
Izabela KłosińskaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Nie przepadała za nią. Do czasu. Wszystko zmieniło jedno nagranie, które spowodowało, że Izabela Kłosińska postanowiła zostać… Violettą Valéry. - Byłam tak bardzo pod wrażeniem tego nagrania, że zamykałam się w garderobie w teatrze albo w klasach do prób i nie znając tekstu śpiewałam te melodie na głos, wokalizą. I nagle ktoś zapukał do drzwi, w których ujrzałam pana Zygmunta Latoszewskiego - naszego wielkiego dyrygenta, który powiedział "dziecko, bardzo ładnie to śpiewasz" - wspominała śpiewaczka operowa dodając, że wtedy właśnie dyrygent zaprosił ją do zaśpiewania tej opery.

Które nagranie tak zachwyciło Izabelę Kłosińską? O tym w nagraniu audycji.

Zaprosiliśmy Państwa na ostatnią audycję w wakacyjnym cyklu. Od nowego sezonu będziemy spotykać się w środowe wieczory o godz. 22.00, wymiennie z nowymi audycjami operowymi Aleksandra Laskowskiego i Piotra Kamińskiego.

***

Tytuł audycji: Moja opera 

Rozmawiał: Jacek Hawryluk

Gość: Izabela Kłosińska (polska śpiewaczka operowa, solistka Teatru Wielkiego – Opery Narodowej)

Data emisji: 15.09.2019

Godzina emisji: 17.00

mk/am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Ewa Łętowska: zaliczam się do fanów Pavarottiego

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 18:12
- Bez wątpienia jestem wielbicielką Luciano Pavarottiego zwłaszcza, gdy idzie o jego produkcje płytowe. Trzeba bowiem odróżnić go jako śpiewaka, kreatora postaci z muzyki nagranej, zakonserwowanej i jako celebrytę rozrywkowego lub według określenia Grotowskiego jako artystyczną kurtyzanę - mówiła w Dwójce prof. Ewa Łętowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matheus Pompeu: nie zgadzam się z opinią na temat "Korsarza"

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 12:43
- Tytułowa postać, którą gram to rola wymagająca zarówno z punktu widzenia wokalnego, jak i psychologicznego - mówił w Dwójce tenor, który wziął udział w inscenizacji rzadko wykonywanej opery Giuseppe Verdiego na festiwalu "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Nowak: "Strasznego dworu" jeszcze nikt tak nie wykonał

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 12:00
- Oprócz samego Moniuszki! Cieszę się, że po raz pierwszy mogę tę operę wykonać tak, jak ją napisał kompozytor - mówił dyrygent w przerwie wykonania słynnego dzieła kompozytora podczas festiwalu "Chopin i jego Europa" 2019. 
rozwiń zwiń