X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Izabela Kłosińska poleca "Traviatę" Giuseppe Verdiego

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 13:46
- To było jedno z pierwszych nagrań, które tak mnie zafascynowało i tak przykuło moją uwagę i rozbudziło chęć zrobienia partii "Traviaty", chociaż nigdy nie przypuszczałam, że będę ją śpiewać. To było nagranie, które jakoś intuicyjnie świetnie na mnie zadziałało - opowiadała w Dwójce polska śpiewaczka operowa.
Audio
  • Izabela Kłosińska poleca "Traviatę" Giuseppe Verdiego
Izabela Kłosińska
Izabela KłosińskaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Nie przepadała za nią. Do czasu. Wszystko zmieniło jedno nagranie, które spowodowało, że Izabela Kłosińska postanowiła zostać… Violettą Valéry. - Byłam tak bardzo pod wrażeniem tego nagrania, że zamykałam się w garderobie w teatrze albo w klasach do prób i nie znając tekstu śpiewałam te melodie na głos, wokalizą. I nagle ktoś zapukał do drzwi, w których ujrzałam pana Zygmunta Latoszewskiego - naszego wielkiego dyrygenta, który powiedział "dziecko, bardzo ładnie to śpiewasz" - wspominała śpiewaczka operowa dodając, że wtedy właśnie dyrygent zaprosił ją do zaśpiewania tej opery.

Które nagranie tak zachwyciło Izabelę Kłosińską? O tym w nagraniu audycji.

Zaprosiliśmy Państwa na ostatnią audycję w wakacyjnym cyklu. Od nowego sezonu będziemy spotykać się w środowe wieczory o godz. 22.00, wymiennie z nowymi audycjami operowymi Aleksandra Laskowskiego i Piotra Kamińskiego.

***

Tytuł audycji: Moja opera 

Rozmawiał: Jacek Hawryluk

Gość: Izabela Kłosińska (polska śpiewaczka operowa, solistka Teatru Wielkiego – Opery Narodowej)

Data emisji: 15.09.2019

Godzina emisji: 17.00

mk/am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Ewa Łętowska: zaliczam się do fanów Pavarottiego

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 18:12
- Bez wątpienia jestem wielbicielką Luciano Pavarottiego zwłaszcza, gdy idzie o jego produkcje płytowe. Trzeba bowiem odróżnić go jako śpiewaka, kreatora postaci z muzyki nagranej, zakonserwowanej i jako celebrytę rozrywkowego lub według określenia Grotowskiego jako artystyczną kurtyzanę - mówiła w Dwójce prof. Ewa Łętowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matheus Pompeu: nie zgadzam się z opinią na temat "Korsarza"

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 12:43
- Tytułowa postać, którą gram to rola wymagająca zarówno z punktu widzenia wokalnego, jak i psychologicznego - mówił w Dwójce tenor, który wziął udział w inscenizacji rzadko wykonywanej opery Giuseppe Verdiego na festiwalu "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Nowak: "Strasznego dworu" jeszcze nikt tak nie wykonał

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 12:00
- Oprócz samego Moniuszki! Cieszę się, że po raz pierwszy mogę tę operę wykonać tak, jak ją napisał kompozytor - mówił dyrygent w przerwie wykonania słynnego dzieła kompozytora podczas festiwalu "Chopin i jego Europa" 2019. 
rozwiń zwiń