X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzyka, która inspiruje Filipa Wojciechowskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 10:30
Tym razem zaproszenie do prowadzenia audycji "Znacie, to posłuchajcie" przyjął ceniony polski pianista, twórca zespołu jazzowego Filip Wojciechowski Trio. Nasz gość przedstawił swoje ulubione dzieła muzyki klasycznej, a także jazzowej w ponadczasowych, mistrzowskich wykonaniach.
Audio
  • Muzyczne rekomendacje Filipa Wojciechowskiego, cz. 1. (Znacie, to posłuchajcie/Dwójka)
  • Muzyczne rekomendacje Filipa Wojciechowskiego, cz. 2. (Znacie, to posłuchajcie/Dwójka)
  • Muzyczne rekomendacje Filipa Wojciechowskiego, cz. 3. (Znacie, to posłuchajcie/Dwójka)
  • Muzyczne rekomendacje Filipa Wojciechowskiego, cz. 4. (Znacie, to posłuchajcie/Dwójka)
  • Muzyczne rekomendacje Filipa Wojciechowskiego, cz. 5. (Znacie, to posłuchajcie/Dwójka)
Filip Wojciechowskiego podczas koncertu z Polską Orkiestrą Radiową w Studiu Lutosławskiego
Filip Wojciechowskiego podczas koncertu z Polską Orkiestrą Radiową w Studiu LutosławskiegoFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Filip Wojciechowski jest pianistą, absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalla. Artysta zdobył wiele nagród na konkursach pianistycznych m.in.: w Paryżu (Konkurs im. Claude Kahna), Darmstad (Europejski Konkurs Chopinowski) i Warszawie, gdzie otrzymał nagrodę specjalną na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina. Występował z recitalami m.in. w Filharmonii Berlińskiej, Opera House w Monte Carlo, Tokyo International Forum. W swoim dorobku artystycznym posiada liczne nagrania dokonane dla Polskiego Radia i Telewizji oraz wytwórni płytowych m.in. japońskiej Denon i polskiej Dux.

Jako pianista Filip Wojciechowski funkcjonuje dziś zarówno w świecie muzyki klasycznej, jak i jazzu. Swoje pierwsze znaczące sukcesy w jazzie odnosił w zespole Central Heating Trio, z którym zdobył wiele nagród na konkursach jazzowych w kraju i za granicą. Występował również w kwartecie Zbigniewa Namysłowskiego, Garego Guthmana, z Krzesimirem Dębskim oraz Richardem Galliano.

W roku 2000 powstało Filip Wojciechowski Trio, które obok lidera tworzą: Paweł Pańta i Cezary Konrad. W maju 2010 z okazji obchodów Roku Chopinowskiego ukazała się najnowsza płyta zespołu pt. "Chopin" wydana przez Polskie Radio z jazzowymi transkrypcjami utworów Chopina w aranżacjach lidera.

***

Tytuł audycji: Znacie, to posłuchajcie

Prowadził: Filip Wojciechowski

Data emisji: 21-25.10.2019

Godzina emisji: 10.00

NIFC/am


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Filip Wojciechowski: kocham muzykę, która do mnie przemawia

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 16:45
Filip Wojciechowski Trio wystąpi z Polską Orkiestrą Radiową w ramach cyklu koncertów "To, co najpiękniejsze…" 25 stycznia o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filip Wojciechowski: na początku był jazz

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 16:42
- Gdy miałem 5-6 lat otoczony byłem muzyką jazzową, której słuchaliśmy z tatą. Miał on okazję być w Ameryce i przywiózł stamtąd nagrania, w tym czarne płyty. Od razu pochłonęły i zafascynowały mnie te rytmy – mówił w Dwójce znakomity pianista.
rozwiń zwiń