X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"To, co najpiękniejsze… – Zima". Filip Wojciechowski i POR w Studiu Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 20:00
Wysłuchaliśmy kolejnego z serii wyjątkowych koncertów, których celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki. Wystąpili w nim Filip Wojciechowski ze swoim zespołem i grającym na trąbce Garym Guthmanem oraz Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Michała Klauzy.
Audio
  • Część 1. koncertu "To, co najpiękniejsze… – Zima" (Filharmonia Dwójki)
  • Część 2. koncertu "To, co najpiękniejsze… – Zima" (Filharmonia Dwójki)
  • Rozmowa z Filipem Wojciechowskim (Filharmonia Dwójki)
Występ Filip Wojciechowski Trio z gościnnym udziałem trębacza Garyego Guthmana podczas koncertu To, co najpiękniejsze... - Zima
Występ Filip Wojciechowski Trio z gościnnym udziałem trębacza Gary'ego Guthmana podczas koncertu "To, co najpiękniejsze... - Zima"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Zespół Filip Wojciechowski Trio wystąpił w składzie: Filip Wojciechowski – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas i Cezary Konrad – perkusja oraz gościnnie Gary Guthman.

W drugiej części wieczoru zabrzmiał koncert fortepianowy F-dur George'a Gershwina w wykonaniu Filipa Wojciechowskiego oraz Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Klauzy.

Koncert, którego można było słuchać na żywo na antenie radiowej Dwójki będzie retransmitowany w radiowej Jedynce i Trójce.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Rada Mediów Narodowych.

***

Filip Wojciechowski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Artysta zdobył wiele nagród na konkursach pianistycznych m.in.: w Paryżu (Konkurs im. Claude Kahna), w Darmstad (Europejski Konkurs Chopinowski) oraz w Warszawie, gdzie otrzymał nagrodę specjalną na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina. Występował z recitalami na całym świecie i w tak renomowanych salach jak Filharmonia Berlińska, Opera House w Monte Carlo, Tokyo International Forum. W swoim dorobku artystycznym posiada on liczne nagrania dokonane dla Polskiego Radia, m.in. autorską płytę "Moments", na której pojawił się gościnnie Gary Guthman.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania koncertu oraz rozmowy z Filipem Wojciechowskim, z którym spotkał się Andrzej Zieliński

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki 

Prowadził: Andrzej Sułek

Data emisji: 25.01.2019

Godzina emisji: 19.00

materiały prom./pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Kur: "Pieśni polskich powstań narodowych" to podsumowanie wielu lat pracy

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 17:00
- Te płyty, które teraz Polskie Radio wydało, to podsumowanie nie kilku, a kilkudziesięciu lat pracy. Tak naprawdę zaczęło się od tego, że Tadeusz Kaczyński - twórca Filharmonii Traugutta - wynajdował te utwory, potem układał z nich programy koncertowe, które myśmy przez wiele lat wykonywali - mówił w Dwójce jeden z szefów artystycznych projektu "Pieśni polskich powstań narodowych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok Moniuszkowski. Michał Klauza: moje spojrzenie na Moniuszkę ukształtowała ta współpraca

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 13:54
- Miałem wielkie szczęście. Moje pierwsze zetknięcie ze Stanisławem Moniuszką to była produkcja "Strasznego Dworu" w Teatrze Wielkim w reżyserii Mikołaja Grabowskiego i pod dyrekcją muzyczną Jacka Kasprzyka. Ta interpretacja została zarejestrowana na płycie i jest chyba dobrze znana melomanom - mówił w Dwójce szef Polskiej Orkiestry Radiowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska Orkiestra Radiowa na Rok Moniuszki

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 12:10
- W tym roku każdy z naszych koncertów będziemy rozpoczynali twórczością Moniuszki. Kulminacja tych obchodów nastąpi na początku przyszłego sezonu koncertowego - mówił w Dwójce Michał Klauza, dyrektor artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej.
rozwiń zwiń