"To, co najpiękniejsze… – Zima". Filip Wojciechowski i POR w Studiu Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 20:00
Wysłuchaliśmy kolejnego z serii wyjątkowych koncertów, których celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki. Wystąpili w nim Filip Wojciechowski ze swoim zespołem i grającym na trąbce Garym Guthmanem oraz Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Michała Klauzy.
Audio
  • Część 1. koncertu "To, co najpiękniejsze… – Zima" (Filharmonia Dwójki)
  • Część 2. koncertu "To, co najpiękniejsze… – Zima" (Filharmonia Dwójki)
  • Rozmowa z Filipem Wojciechowskim (Filharmonia Dwójki)
Występ Filip Wojciechowski Trio z gościnnym udziałem trębacza Garyego Guthmana podczas koncertu To, co najpiękniejsze... - Zima
Występ Filip Wojciechowski Trio z gościnnym udziałem trębacza Gary'ego Guthmana podczas koncertu "To, co najpiękniejsze... - Zima"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Zespół Filip Wojciechowski Trio wystąpił w składzie: Filip Wojciechowski – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas i Cezary Konrad – perkusja oraz gościnnie Gary Guthman.

W drugiej części wieczoru zabrzmiał koncert fortepianowy F-dur George'a Gershwina w wykonaniu Filipa Wojciechowskiego oraz Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Klauzy.

Koncert, którego można było słuchać na żywo na antenie radiowej Dwójki będzie retransmitowany w radiowej Jedynce i Trójce.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Rada Mediów Narodowych.

***

Filip Wojciechowski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Artysta zdobył wiele nagród na konkursach pianistycznych m.in.: w Paryżu (Konkurs im. Claude Kahna), w Darmstad (Europejski Konkurs Chopinowski) oraz w Warszawie, gdzie otrzymał nagrodę specjalną na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina. Występował z recitalami na całym świecie i w tak renomowanych salach jak Filharmonia Berlińska, Opera House w Monte Carlo, Tokyo International Forum. W swoim dorobku artystycznym posiada on liczne nagrania dokonane dla Polskiego Radia, m.in. autorską płytę "Moments", na której pojawił się gościnnie Gary Guthman.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania koncertu oraz rozmowy z Filipem Wojciechowskim, z którym spotkał się Andrzej Zieliński

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki 

Prowadził: Andrzej Sułek

Data emisji: 25.01.2019

Godzina emisji: 19.00

materiały prom./pg/mko

Czytaj także

Krzysztof Kur: "Pieśni polskich powstań narodowych" to podsumowanie wielu lat pracy

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 17:00
- Te płyty, które teraz Polskie Radio wydało, to podsumowanie nie kilku, a kilkudziesięciu lat pracy. Tak naprawdę zaczęło się od tego, że Tadeusz Kaczyński - twórca Filharmonii Traugutta - wynajdował te utwory, potem układał z nich programy koncertowe, które myśmy przez wiele lat wykonywali - mówił w Dwójce jeden z szefów artystycznych projektu "Pieśni polskich powstań narodowych".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rok Moniuszkowski. Michał Klauza: moje spojrzenie na Moniuszkę ukształtowała ta współpraca

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 13:54
- Miałem wielkie szczęście. Moje pierwsze zetknięcie ze Stanisławem Moniuszką to była produkcja "Strasznego Dworu" w Teatrze Wielkim w reżyserii Mikołaja Grabowskiego i pod dyrekcją muzyczną Jacka Kasprzyka. Ta interpretacja została zarejestrowana na płycie i jest chyba dobrze znana melomanom - mówił w Dwójce szef Polskiej Orkiestry Radiowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polska Orkiestra Radiowa na Rok Moniuszki

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 12:10
- W tym roku każdy z naszych koncertów będziemy rozpoczynali twórczością Moniuszki. Kulminacja tych obchodów nastąpi na początku przyszłego sezonu koncertowego - mówił w Dwójce Michał Klauza, dyrektor artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej.
rozwiń zwiń