Rafał Siwek: staram się codziennie pracować nad głosem

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 11:18
- Produkcje spektakli, do których miałem przygotować nowe role, czy te, do których role miałem sobie przypomnieć, spadły. Pracuję więc od podstaw, staram się wrócić do najlepszego siebie - opowiadał w Dwójce Rafał Siwek o codzienności śpiewaka operowego w czasach kwarantanny.
Audio
  • Rozmowa z Rafałem Siwkiem, śpiewakiem operowym (Cafe "Muza"/Dwójka)
Rafał Siwek
Rafał SiwekFoto: PR2

shutterstock_płyta1200.jpg
Muzyczne rekomendacje Rafała Siwka

- Mam to szczęście, że w domu mam odizolowaną pracownię, zatem nikomu nie przeszkadzam - przyznał Rafał Siwek. - Wiem natomiast, że jest to obecnie problem dla śpiewaków, muzyków, którzy nie mają możliwości wychodzenia do filharmonii czy do teatru - podkreślał gość Dwójki, zaznaczając, jak wielkim kłopotem dla śpiewaka jest brak warunków do systematycznej pracy nad głosem.

W rozmowie ze znakomitym basem, solistą scen operowych od Madrytu po Moskwę i Tokio, nie zabrakło między innymi wspomnienia innego wielkiego artysty: Bernarda Ładysza. - On miał bardzo duży wpływ na to, że niskie głosy w polskiej świadomości jakoś się zakorzeniły. Bernard Ładysz tym niskim głosem operując, pięknie śpiewał piosenki popularne, pieśni, arie. On przybliżył ten sposób śpiewania operowego, to jego ogromna zasługa - mówił Rafał Siwek.

***

Tytuł audycji: Cafe "Muza"

Prowadzi: Róża Światczyńska

Gość: Rafał Siwek (śpiewak operowy)

Data emisji: 5.04.2020

Godzina emisji: 10.00


Czytaj także

Rafał Siwek. Śpiewak na walizkach

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 19:00
- Mam trójkę małych dzieci i dlatego staram się wracać do domu jak najczęściej. Wygląda to w ten sposób, że jeśli mam spektakl, to następnego dnia rano wsiadam w samolot, przylatuję do domu, a przed kolejnym wieczornym występem lecę do Paryża czy Berlina – powiedział w Dwójce słynny śpiewak operowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rafał Siwek. Słynny bas zagląda do świata lalek

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 12:00
- Są tu ich sklepy, klinki, powozy, a nawet zakłady fryzjerskie. Wystarczy wejść przez drzwi od szafy... i od razu odkrywamy nieznany świat – powiedział Rafał Siwek, opowiadając o Muzeum Domków dla Lalek w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rafał Siwek poleca "Kniazia Igora" Aleksandra Borodina

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2019 18:08
- Historia jest wielowątkowa. Przede wszystkim jest o miłości, o relacji między samym Igorem a jego żoną. Ale jest też o relacjach męskich, na przykład Igora z Kończakiem. A więc nie ma tu jednej myśli przewodniej - mówił gość "Mojej opery", ceniony polski bas.
rozwiń zwiń