4. rocznica śmierci Wojciecha Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 22:01
15 marca miną 4 lata od śmierci poety, satyryka i autora tekstów - Wojciecha Młynarskiego. W "Niemodnych przyjemnościach" uczciliśmy tę smutną rocznicę, pochylając się nad twórczością Mistrza.
Wojciech Młynarski na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1974 r.
Wojciech Młynarski na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1974 r.Foto: Maciej Klos/PAP

Wieczór otworzyła piosenka "Jak należy rozpocząć cyrkowe przedstawienie", następnie usłyszeliśmy: "W co się bawić" w wykonaniu Wiesława Gołasa i "Bawmy się" w interpretacji Edwarda Dziewońskiego, "Jeszcze w zielone gramy" przypomniała zaś Hanna Banaszak. Z kolei "Czerń i biel" zaśpiewała Stanisława Celińska.

Nie zabrakło także testów satyrycznych Wojciecha Młynarskiego: "Balladę o kasjerze" opowiedział Krzysztof Kowalewski, a "Przyzwoitość" zaprezentował sam Mistrz.

***

Tytuł audycji: Niemodne przyjemności

Prowadził: Roman Dziewoński

Data emisji: 10.03.2021

Godzina emisji: 21.30

Czytaj także

Wspomnienie o Wojciechu Młynarskim

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 13:29
15 marca minęła trzecia rocznica śmierci Wojciecha Młynarskiego. Z tej okazji zaprosiliśmy Państwa na audycję poświęconą tekstom aktorskim tego znakomitego artysty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dariusz Michalski: Wojciech Młynarski był fantastycznym obserwatorem

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 17:10
- W swojej grupie historycznej twórców polskiej piosenki umieszczam go wśród trójcy: Agnieszka, Jonasz, Wojtek, czyli Osiecka, Kofta, Młynarski. Z tym, że Jonasz filozofował, Agnieszka poetyzowała, a Wojtek obserwował, lepił postacie i kiedy ukazywał się jego tekst, to każdy był zdziwiony, bo znał te elementy, ale to Młynarski scalił je w jedną, bardzo charakterystyczną postać - mówił w Dwójce dziennikarz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spotkanie z twórczością Jeremiego Przybory

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 14:00
W "Niemodnych przyjemnościach" miało miejsce spotkanie ze wspaniałą twórczością Jeremiego Przybory - poety, pisarza, satyryka piosenkarza, aktora. Niezapomnianego autora i współtwórcę, wraz z Jerzym Wasowskim, Kabaretu Starszych Panów. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tajniki sztuki kabaretowej

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 11:23
W "Niemodnych przyjemnościach" zastanawialiśmy się nad tym, czym jest sztuka kabaretowa i jakimi prawami się rządzi.
rozwiń zwiń