Transmisja z Festiwalu BBC Proms

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 14:19
W "Letniej promenadzie" zapraszaliśmy na transmisję z największego i najstarszego spośród współczesnych festiwali muzycznych, który niezmiennie przyciąga wybitnych artystów i orkiestry. 
Sala koncertowa w Royal Albert Hall
Sala koncertowa w Royal Albert HallFoto: Dmitri Ogleznev/Shutterstock.com

Program

Antonio Vivaldi Koncert na dwoje skrzypiec d-moll, RV 514; George Frideric Händel Concerto grosso B-dur,  HWV 313, op. 3/2; Antonio Vivaldi Koncert na dwoje skrzypiec D-dur, RV 513; George Frideric Händel Passacaglia, z opery Radamisto; Antonio Vivaldi Koncert na dwa oboje a-moll, RV 536; Charles Avison V Concerto grosso d-moll; Johann Sebastian Bach Koncert na dwoje skrzypiec d-moll, BWV 1043

Wyk. Nicola Benedetti – skrzypce, Alina Ibragimova – skrzypce, Alexandra Bellamy – obój, Katharina Spreckelsen – obój, Orchestra of the Age of Enlightenment, dyr. Jonathan Cohen

Transmisja z Festiwalu BBC Proms (Royal Albert Hall, Londyn) 

***

Na audycję "Letnia promenada" w czwartek (3.09) w godz. 19.00-22.30 zapraszała Klaudia Baranowska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kevin Kenner: jestem nierozłącznie związany z waszym krajem

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 13:00
- Przyjechałem tu w sierpniu 1980 roku, zamieszkałem w Krakowie i zobaczyłem wydarzenia na ulicach: transparenty z napisem "Solidarność", strajki, kłopoty z żywnością i papierem toaletowym. Tak zaczął się mój romans z Polską - wspominał pierwszą wizytę w Polsce pianista Kevin Kenner, gość audycji Cafe "Muza".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Borowicz: ten Czeriepnin to fenomenalna partytura

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 12:44
- Najważniejsze jest dla mnie, żeby muzyka, którą się przedstawia i sposób, w jaki się ją przedstawia, miały sens - mówił w "Poranku Dwójki" maestro Łukasz Borowicz, który kolejny raz został doceniony przez francuski magazyn muzyczny "Diapason".
rozwiń zwiń