Ewa Błaszczyk: moje życie się zmieniło, gdy zaśpiewałam "Pannę Annę"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 14:27
- To było na dyplomie muzycznym. Później stało się coś przedziwnego. Różni ludzie, m.in. Jurek Satanowski, Adam Hanuszkiewicz i inni dyrektorzy teatrów zaczęli przesyłać na moje ręce kwiaty dla całego roku, ale chodziło właśnie o tę piosenkę. A ja właściwie pierwszy raz w życiu cokolwiek zaśpiewałam - mówiła w Programie 2 Polskiego Radia aktorka, piosenkarka, działaczka społeczna i charytatywna.
Ewa Błaszczyk
Ewa BłaszczykFoto: Cezary Piwowarski/PR

Posłuchaj
58:06 2020_10_10 12_00_03_PR2_Mazurek_Slucha.mp3 Ewa Błaszczyk. Gra, śpiewa, pomaga... (Mazurek słucha/Dwójka)

Ewa Błaszczyk debiutowała w teatrze jeszcze podczas studiów. Potem przyszły filmy, seriale. I płyty, bo jest aktorką śpiewającą. W repertuarze ma głównie utwory Osieckiej, Kofty, Wołka, Kleyffa, Młynarskiego i Janczarskiego.

- Film i teatr to są konkretne role. Natomiast śpiewanie to jest coś takiego, gdzie proszę kogoś o tekst na temat, który mnie w danym momencie zajmuje. Niektóre piosenki z biegiem życia się ode mnie "odklejają", już nie mogę ich śpiewać - tłumaczyła.

Piosenka bliższa życiu

Ewa Błaszczyk 1200 free
Ewa Błaszczyk: tajemnica i cud są wpisane w nasze życie 

Najnowszy recital Ewy Błaszczyk nosi tytuł "Pozwól mi spróbować jeszcze raz". - Na tyle uporałam się ze swoim życiem, że zwracam się w tej chwili właśnie z taką prośbą, tamto już jest zamknięte. Poprzedni recital miał nazwę, z Jacka Kleyffa, "I poczucie szczęścia nawet, gdy wichura". Wtedy był okres walki. To jest najbliżej ciała, moje śpiewanie. To nie jest rola - podkreślała.

W audycji Ewa Błaszczyk opowiedziała m.in. również o pierwszym spektaklu, w którym występuje razem ze swą córką - Marianną Janczarską.

***

Tytuł audycji: Mazurek słucha

Prowadził: Robert Mazurek

Gość: Ewa Błaszczyk (aktorka, piosenkarka, działaczka społeczna i charytatywna)

Data emisji: 10.10.2020

Godzina emisji: 12.00


Czytaj także

Kultura dla dorosłych i dla dzieci wg Ewy Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 08:57
Znakomita aktorka poleca słuchaczom swoje kulturalne odkrycia ostatnich tygodni oraz najważniejsze w jej życiu filmy, książki - i jedną piosenkę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ewa Błaszczyk: Oriana Fallaci zrobiła ołtarzyk z życia

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 08:00
Znakomita aktorka opowiadała w Dwójce o roli w monodramie "Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam". Przedstawienie można oglądać w warszawskim Teatrze Studio.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ewa Błaszczyk: tajemnica i cud są wpisane w nasze życie

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2019 21:00
- Słowo "cud" funkcjonuje w moim życiu i doświadczeniu. Nie skreśliłam go tak, jak robi to wielu ludzi, domagając się twardych dowodów. Wydaje mi się, że jest jakaś tajemnica w naszym mózgu, w zapisie zdarzeń i harmonii świata. W naszej klinice wybudziły się 54 osoby i to jest właśnie cudowne – mówiła w Dwójce znakomita aktorka i prezes Fundacji "Akogo?".
rozwiń zwiń