Sun Ra i jego dyscyplina

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 10:18
W audycji wysłuchaliśmy przedpremierowo fragmentów dwóch płyt, które ukażą się za tydzień: nowego albumu grupy Sun Ra Arkestra z Marshallem Allenem w roli lidera oraz hołdu dla wielkiego amerykańskiego pianisty i lidera, jaki złożyli muzycy EABS na albumie "Discipline of Sun Ra".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PR2

Posłuchaj
115:57 2020_10_22 23_00_30_PR2_Nocna_strefa.mp3 Sun Ra i jego dyscyplina (Nocna strefa/Dwójka) 

Album grupy EABS to spojrzenie na dorobek Sun Ra z polskiej perspektywy i poszukiwanie w materiale wyjściowym bardziej dyscypliny w graniu muzyki improwizowanej niż afrofuturystycznych idei czy kosmosu.

Słuchaliśmy też innych nagrań Arkestry, a także opowieści o kulisach nagrywania szczególnej płyty EABS. Nie po raz pierwszy wracamy w naszej audycji do nagrań autora "Space Is The Place", ale wydają się ponadczasowe, a chwilami nawet prorocze.

Zapraszali Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński.

Zobacz zapowiedź:

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Data emisji: 22.10.2020

Godzina emisji: 23.00

Czytaj także

Zuza Jabłońska z debiutanckim albumem. "Nie czułam większego stresu"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 15:30
- Ta płyta opisuje mnie, moje emocje i moje przeżycia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o debiutanckim krążku Zuza Jabłońska, jedna z gwiazd "The Voice Kids". Na jej płycie "Psycho" znalazło się wielu znanych gości, m.in. Czesław Mozil.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kuba Stankiewicz: pieśni Kochanowskiego są bardzo muzyczne

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 18:42
- Teraz tego żałuję, ale jak byłem w szkole podstawowej, to czytałem Kochanowskiego po łebkach. Dopiero w dojrzałym wieku dotarło do mnie, że fraza w jego pieśniach jest bardzo muzyczna. Poza tym pieśni, jak sama nazwa wskazuje, należałoby śpiewać. Zaprosiłem więc do tego projektu Jacka Kotlarskiego, wybitnego wokalistę - mówił w Dwójce o płycie "Kochanowski - Pieśni" kompozytor i pianista jazzowy.
rozwiń zwiń