Powrót Buena Vista Social Club!

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 13:00
​W tym roku minęło 25 lat od ukazania się jednego z najsłynniejszych albumów ostatnich dziesięcioleci...
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: materiały promocyjne

"Buena Vista Social Club", niezwykłe spotkanie legendarnych kubańskich muzyków starszej generacji, zaowocowało wydaną w 1996 roku płytą, która stała się fenomenem na całym świecie. Z okazji jubileuszu wydania tego kultowego nagrania, producenci sesji: Ry Cooder i Nick Gold sięgnęli raz jeszcze do archiwalnych taśm-matek z 1996 roku. Nowa edycja Buena Vista Social Club została poszerzona o 12 niewydanych utworów! W Nocnej Strefie posłuchaliśmy kilku z nich, a także oczywiście słynnych przebojów Buena Visty.

Ponadto:

  • ekscentrycy z Meridian Brothers idą ku tradycji: "Paz En La Tierra", ich płyta oparta jest na tradycyjnych kolumbijskich melodiach na akordeon
  • powrót skandynawskiego ciężkiego brzmienia czyli zespół Hoven Droven
  • Lagartijeando (Argentyna)
  • berberyjska muzyka na banjo - Hassan Wargui "Tiddukla" i inni

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadziła: Magdalena Tejchma

Data emisji: 18.09.2021

Godzina emisji: 23.00


Czytaj także

"Nocna Strefa" i nowości afrykańskiego world music

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 08:00
Pierwsze "etniczne" wydanie nowej letniej audycji "Nocna Strefa" będzie przeglądem najlepszej muzyki z Czarnego Lądu. Wśród niej nowości, m.in. Mulatu Astatke & The Black Jesus Experience z płyty "To Know WIthout Knowing" i Oumou Samgare z najnowszego albumu "Acoustic".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od Sycylii po Epir i Kostelek. Muzyczne nowości z zakątków Europy

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 08:00
W piątkowym muzycznym spotkaniu w "Źródłach" posłuchaliśmy m.in. sycylijskich kobiecych pieśni w wykonaniu Matilde Politi czy międzypokoleniowego duetu wirtuozów z Epiru - Petroloukasa Halkiasa i Vasilisa Kostasa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wiele wcieleń muzyki angolskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 08:00
Muzyka Angoli współcześnie kojarzy się głównie z kuduro - tanecznym, elektronicznym brzmieniem młodej generacji Angolczyków. Jednak Angola to także semba, kizomba i wiele odmian muzyki powstałej na bazie muzyki afrokubańskiej.    
rozwiń zwiń