Piotr Metz i oglądanie jazzu

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2022 08:00
Tym razem zaprosiliśmy Państwa na spotkanie z Williamem Claxtonem, słynnym fotografem, który podróżował po Stanach Zjednoczonych wraz dziennikarzem muzycznym Joachimem-Ernstem Berendtem, by dokumentować dokonania amerykańskich jazzmanów.
Jak uchwycić na fotografii ducha jazzu?
Jak uchwycić na fotografii ducha jazzu?Foto: Shutterstock//Zef art

- "Fotografia to jazz dla oka", mówił William Claxton, chyba najsłynniejszy fotograf jazzowy, który wraz z Joachimem-Ernstem Berendtem przejechał kiedyś wzdłuż i wszech Stany Zjednoczone, szukając jazzowych emocji - mówił Piotr Metz, zapowiadając audycję.

Muzyka z dokumentu o Claxtonie i Berendcie pt. "Jazz Senn", czyli "Zobaczyć Jazz", a także utwory z autorskich płyt Joachima-Ernsta Berendta wypełnią najbliższe wydanie "Nocnej strefy".

***

Zapraszamy do słuchania 2-godzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzać będziemy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata. 

Będzie to też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu wiosną oraz płyty i zjawiska zapomniane.

W podróż w nieznane zabierają Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę muzyczną.

Posłuchaj
115:49 2022_03_08 23-00-35_PR2_Nocna_strefa.mp3 Piotr Metz i oglądanie jazzu (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Piotr Metz

Data emisji: 8.03.2022

Godzina emisji: 23.00

Czytaj także

"Marek Karewicz jest symbolem jazzowego stylu życia"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 12:00
- Obok muzyków, jest jedną z największych postaci polskiego jazzu – mówił o wybitnym fotografiku, który 28 stycznia skończy 80 lat, dziennikarz Paweł Brodowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To było jedno ujęcie". Kasia Idźkowska zwyciężczynią Jazz World Photo

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 11:44
- Cztery lata temu pierwszy raz w Nowym Jorku zobaczyłam wystawę Jazz World Photo i wtedy pomyślałam, że cudownie byłoby wziąć udział w tej wystawie - mówiła o swoim fotograficznym marzeniu Kasia Idźkowska, zdobywczyni Grand Prix tegorocznego Międzynarodowego Jazz World Photo.
rozwiń zwiń