Karnawał przy nieoczywistej muzyce tanecznej

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2023 07:00
W poniedziałkowej "Nocnej strefie" zainaugurowaliśmy karnawał pod hasłem "Metal Dance". Bo jak się bawić w karnawale, skoro czasy mroczne i groźne?
Zapraszamy na karnawał pod hasłem Metal Dance
Zapraszamy na karnawał pod hasłem "Metal Dance"Foto: pawatfreeman2/Shutterstock

A jak to było kiedyś? Słuchaliśmy europejskiej postpunkowej i postindustrialnej muzyki tanecznej powstającej w zimnowojennym klimacie od końca lat 70. do końca lat 80. minionego wieku. Wśród wykonawców, którzy idealnie nadają się na karnawał pod hasłem "Metal Dance", pojawili się między innymi Borghesia, Cabaret Voltaire, D.A.F., Front 242 i Laibach.


Posłuchaj
115:46 2023_01_09 22_59_00_PR2_Nocna_strefa.mp3 Karnawał przy nieoczywistej muzyce tanecznej (Nocna strefa/Dwójka) 

"Nocna strefa" to dwugodzinne pasmo autorskie, w którym przemierzamy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata.

Jest to też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu wiosną, oraz płyty i zjawiska zapomniane.

W podróż w nieznane zabierają Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę:

Rafał Księżyk i Krzysztof Dziuba (na zmianę, co drugi poniedziałek), Piotr Metz (wtorki), Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński (środy), Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk (czwartki).

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Rafał Księżyk

Data emisji: 9.01.2023

Godzina emisji: 23.00

pg

Czytaj także

Cymber i zwierzętoludzie. Odchodzący świat karnawału

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 10:00
- Dawniej granice karnawału od Święta Trzech Króli do Środy Popielcowej były surowo przestrzegane. Teraz zabawa trwa cały rok. Zachowania ludyczne, specyficzne dla okresu karnawału, zostały zatarte - opowiadał w Dwójce prof. Jan Grad.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Afro Karnawał

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 21:06
W karnawałowym wydaniu "Nocnej strefy" nowości i klasyka muzyki afrykańskiej, m.in. Bantou Mentale, IKOQWE, Nihiloxica, Kasai All Stars, Konono No 1 meets Batida, Zazou Bikaye.
rozwiń zwiń