Muzyczne pożegnania. W hołdzie artystom zmarłym w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2023 01:00
Jak zwykle w listopadowym wydaniu "Nocnej strefy" żegnaliśmy muzyków, którzy odeszli w mijającym roku. Wystąpili między innymi Astrud Gilberto, Tom Verlaine, Mark Stewart, Fuzzy Haskins, Trugoy the Dove, Wayne Shorter i Ahmad Jamal.
Żegnamy zmarłych w ostatnim roku artystów
Żegnamy zmarłych w ostatnim roku artystówFoto: Shutterstock/Bernhard Lux

Zapraszamy do słuchania 2-godzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzać będziemy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata.

Będzie to też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu, oraz płyty i zjawiska zapomniane.

W podróż w nieznane zabiorą Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę:

Krzysztof Dziuba i Rafał Księżyk (na zmianę, co drugi poniedziałek), Piotr Metz (wtorki), Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński (środy), Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk (czwartki).

Posłuchaj także: Odeszli w 2023 roku. Pożegnania z ludźmi kultury.

Posłuchaj
116:49 2023_11_13 23_04_03_PR2_Nocna_Strefa.mp3 W hołdzie artystom zmarłym w tym roku (Nocna strefa/Dwójka) 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Rafał Księżyk

Data emisji: 13.11.2023

Godz. emisji: 23.00

mgc/pg

Czytaj także

Pożegnanie Wayne'a Shortera

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 07:00
2 marca w wieku 89 lat zmarł Wayne Shorter, jeden z najważniejszych artystów jazzu. W trakcie trwającej blisko 70 lat kariery zasłynął nie tylko jako solista, ale też filar The Jazz Messengers, kwintetu Milesa Davisa oraz Weather Report. W tym wydaniu "Nocnej strefy" przypomnieliśmy jego najważniejsze nagrania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Odeszli w 2023 roku. Pożegnania z ludźmi kultury [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2023 14:45
Przez pięć jesiennych dni na antenie Dwójki wspominamy ludzi kultury, którzy odeszli w tym roku. W okolicach dni Wszystkich Świętych oraz Zaduszek przypominamy m.in. aktorów, muzyków, pisarzy, dziennikarzy i historyków sztuki, którzy przez lata wzruszali nas, rozśmieszali, zadziwiali i skłaniali do refleksji.
rozwiń zwiń