Podróże z Giovannim Di Domenico

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2023 13:24
W czwartkowej odsłonie "Nocnej strefy" pojawiły się m.in. nagrania Giovanniego Di Domenico - włoskiego, ale mieszkającego w Brukseli pianisty.
Giovanni Di Domenico stale grywa m.in. z Akirą Sakatą czy Jimem ORourkiem, z którymi tworzy trio Bonjintan
Giovanni Di Domenico stale grywa m.in. z Akirą Sakatą czy Jimem O'Rourkiem, z którymi tworzy trio BonjintanFoto: Inna Vlasova/Shutterstock

Poza prezentacją aktualnych premier, wspominaliśmy również Yukihiro Takahashiego - zmarłego przed kilkoma dniami perkusistę, wokalistę i kompozytora znanego m.in. z Yellow Magic Orchestra.

Przede wszystkim jednak zajęliśmy się nagraniami - bardzo licznymi i bardzo ciekawymi - włoskiego, ale mieszkającego w Brukseli pianisty Giovanniego Di Domenico. Improwizatora o bardzo szerokich horyzontach muzycznych, wykształceniu jazzowym, ambicjach związanych z awangardą XX wieku i szczególnym temperamencie, pchającym go w stronę psychodelii i abstrakcji.

Di Domenico stale grywa m.in. z Akirą Sakatą czy Jimem O'Rourkiem, z którymi tworzy trio Bonjintan. Zaczęliśmy więc i skończyliśmy naszą audycję w Japonii.

***

"Nocna strefa" to dwugodzinne autorskie pasmo, w którym przemierzamy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata. 

To też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy oraz płyty i zjawiska zapomniane. Emisja na antenie Programu 2 Polskiego Radia od poniedziałku do czwartku, który to dzień należy właśnie do duetu Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński.

Posłuchaj
116:22 2023_01_19 23_00_13_PR2_Nocna_strefa.mp3 Podróże z Giovannim Di Domenico (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadzili: Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

Data emisji: 19.01.2023

Godzina emisji: 23.00

pg

Czytaj także

Aleksander Dębicz zapowiada swoją płytę "Sideways"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2022 09:00
- Kiedy gram swoją muzykę albo muzykę improwizowaną, jest to kapitalne uczucie, ale nie ma tu elementu zaskoczenia, kiedy pierwszy raz słyszę na żywo to, co sobie wyobraziłem - tak pianista i kompozytor Aleksander Dębicz mówił o pracy nad powstającą właśnie płytą "Sideways".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krzysztof Gradziuk z RGG o "Endorfinie"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2022 07:00
W audycji z cyklu "Nocna strefa" rozmawialiśmy z Krzysztofem Gradziukiem o płycie zespołu RGG "Endorfina". 
rozwiń zwiń