"Korzyński Ultimate" w "Nocnej strefie"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2023 01:00
Wyjątkowy koncert poświęcony pamięci zmarłego w ubiegłym roku kompozytora Andrzeja Korzyńskiego, zatytułowany "Korzyński Ultimate", odbył się 12 września w Studiu im. Witolda Lutosławskiego. W tym wydaniu "Nocnej strefy" słuchaczom Dwójki zaprezentowali go Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński.
Akademia Pana Korzyńskiego podczas koncertu Korzyński Ultimate w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
Akademia Pana Korzyńskiego podczas koncertu "Korzyński Ultimate" w Studiu Polskiego Radia im. Witolda LutosławskiegoFoto: Goretta Szymańska / Polskie Radio

Akademia Pana Korzyńskiego

Na estradzie studia S1 wystąpiła Akademia Pana Korzyńskiego, prezentując własne interpretacje najpopularniejszych kompozycji najbardziej wszechstronnego ze współczesnych polskich kompozytorów.

Nieograniczony horyzont 

O artyście mówił w Dwójce Dominik StrycharskiAndrzej Korzyński jako kompozytor miał nieograniczony horyzont: od przepięknych melodii w piosenkach, przez wręcz hollywoodzką muzykę do "Srebrnego globu", aż do "Diabła", gdzie jest pełno hałasu i przesterowań. Dzieła Korzyńskiego wciąż mnie zaskakują, na tym koncercie chcemy pokazać ich szerokie spektrum - powiedział pomysłodawca wydarzenia, kompozytor, flecista, aranżer, człowiek wielu talentów, gorący miłośnik dokonań Andrzeja Korzyńskiego.

Czytaj też:

Jeden z najwszechstronniejszych polskich kompozytorów

Andrzej Korzyński był jednym z najwszechstronniejszych polskich kompozytorów. Jego twórczość obejmuje piosenki, muzykę filmową, elektroniczną oraz eksperymentalną. To jemu zawdzięczamy muzykę do filmów Andrzeja Wajdy i Andrzeja Żuławskiego, ścieżkę dźwiękową do przygód Pana Kleksa, wreszcie międzypokoleniowe przeboje Franka Kimono. A także "Mydełko Fa" - pastisz disco polo. Dla nas radiowców to także postać wyjątkowa: współzałożyciel, z Mateuszem Święcickim i Witoldem Pogranicznym, Młodzieżowego Studia "Rytm", które promowało polską muzykę bigbitową (młodzieżową) w Polskim Radiu.

Na koncercie "Korzyński Ultimate" wystąpili:

Dominik Strycharski - śpiew, flety

Joanna Halszka Sokołowska - śpiew

Maja Laura Jaryczewska - instrumenty klawiszowe, śpiew

Kamila Drabek - kontrabas

Grzegorz Tarwid - instrumenty klawiszowe

Igor Wiśniewski - gitara

Jan Pieniążek - instrumenty perkusyjne

Duet Guton & Zygi


Posłuchaj
92:37 2023_09_21 23_27_28_PR2_Nocna_Strefa.mp3 "Korzyński Ultimate" w "Nocnej strefie" (Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadzili: Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

Data emisji: 21.09.2023

Godzina emisji: 23.27

mo

Czytaj także

Andrzej Korzyński: dzięki radiu dużo się nauczyłem

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2022 13:00
- Najważniejszą sprawą był dostęp do studia. Dowiedziałem się, jak należy nagrywać utwory, w jakiej odległości powinny być rozmieszczone mikrofony. Dzięki czasowi spędzonemu w radiu dużo się nauczyłem - tak Andrzej Korzyński na antenie Dwójki mówił o swej pracy w Polskim Radiu. W "Głosach z przeszłości" przypomnieliśmy opowieści, którymi podzielił się w 2021 roku. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Korzyński Ultimate" - wyjątkowy koncert w Studiu im. W. Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2023 10:00
- Andrzej Korzyński jako kompozytor miał nieograniczony horyzont: od przepięknych melodii w piosenkach, przez wręcz hollywoodzką muzykę do "Srebrnego globu", aż do "Diabła", gdzie jest pełno hałasu i przesterowań. Dzieła Korzyńskiego wciąż mnie zaskakują, na tym koncercie chcemy pokazać ich szerokie spektrum - mówił w Dwójce Dominik Strycharski.
rozwiń zwiń