REKLAMA

Filmowa twarz Tony'ego Halika

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 13:32
Urodził się w Toruniu, gdzie teraz znajduje się Muzeum Podróżników jego imienia. Jego podróżnicza pasja była tematem wielu filmów jego autorstwa. Życie podróżnika, dziennikarza, filmowca było równie nieprawdopodobne jak przygody Indiany Jonesa.
Holandia Rotterdam 18.04.1988. Polski podróżnik, dziennikarz, pisarz, operator filmowy, fotograf Tony Halik na żaglowcu Dar Młodzieży w przedostatnim porcie przed końcem rejsu dookoła świata, trasą wokół trzech przylądków, m.in. Hornu.
Holandia Rotterdam 18.04.1988. Polski podróżnik, dziennikarz, pisarz, operator filmowy, fotograf Tony Halik na żaglowcu Dar Młodzieży w przedostatnim porcie przed końcem rejsu dookoła świata, trasą wokół trzech przylądków, m.in. Hornu. Foto: PAP/Janusz Uklejewski

Posłuchaj
36:22 Magazyn filmowy 10 styczeń 2021 09_31_18.mp3 Wokół filmu o życiu Tony'ego Halika (Magazyn filmowy/Dwójka)

 

Na taśmie filmowej oprócz ciekawych miejsc utrwalił Richarda Nixona, Królową Elżbietę, czy Fidela Castro. Tony Halik, za pomocą swoich kultowych programów przenosił co wieczór miliony Polaków w miejsca, które im się nawet nie śniły.

Film Marcina Borchardta opowiada o jego życiu, przygodach oraz wszelkiego rodzaju przeciwnościach, którym musiał stawiać czoła na każdym kroku. 24 stycznia minie 100. rocznica urodzin podróżnika.

Millennium Docs Against Gravity Film Festival/Tony Halik (Tony Halik) - trailer | 17. Millennium Docs Against Gravity

***

Tytuł audycji: Magazyn filmowy

Prowadziła: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 10.01.2021

Godzina emisji: 9.30


Czytaj także

"Ameryka Halika": od Ziemi Ognistej po Alaskę

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 15:11
- Szukamy świetnych kierowców, survivalowców, tekściarzy i ludzi od logistyki - mówi Norbert Skrzyński, współorganizator i uczestnik przedsięwzięcia "Ameryka Halika".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tony Halik – największą przygodą jest życie

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2022 05:40
- Zawsze starałem się w życiu osiągnąć to, co niemożliwe. We wszystkich reportażach, we wszystkich przygodach starałem się dolecieć tam, gdzie nikt nie doleciał. Postawić nogę tam, gdzie nikt jej nie postawił. Zrobić to, czego nikt nie zrobił – mówił Tony Halik na antenie Polskiego Radia.
rozwiń zwiń