Kwartet Wojciecha Pulcyna, czyli uczta dla miłośników jazzowego kontrabasu

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 19:13
Prawdziwa uczta dla wszystkich fanów jazzu, a szczególnie dla miłośników jazzowego kontrabasu. Zapraszamy do wysłuchania koncertu zespołu Wojciecha Pulcyna. To dźwiękowa podróż inspirowana twórczością jednego z najwybitniejszych basistów w historii gatunku.
Koncert kwartetu jazzowego Wojciecha Pulcyna
Koncert kwartetu jazzowego Wojciecha PulcynaFoto: PR2/Wojciech Kusiński

Zespół Wojciecha Pulcyna zaprezentował program z płyty "Tribute to Charlie Haden". Lider kwartetu przywołał kompozycje swojego mistrza, wnosząc do nich własną wrażliwość i nowe aranżacje. Towarzyszą mu: Mateusz Śliwa (saksofon tenorowy), Kuba Stankiewicz (fortepian) oraz Sebastian Frankiewicz (perkusja).

Zobacz wideo:

Charlie Haden grał melodie, które są najbliższe mojemu sercu. Nie ma sensu go naśladować, ja rozwijam własną ścieżkę, ale inspiracje jego twórczością pozostały. Repertuar naszego koncertu będzie odzwierciedlał muzyczną drogę Hadena  od free jazzu i jego współpracy z Ornettem Colemanem przez grę w zespołach Liberation Music Orchestra czy Quartet West po ostatnie nagrania dokonane z rodziną, zahaczające o muzykę country - mówił Wojciech Pulcyn.

"Oh, Shenandoah" / Wojciech Pulcyn

W najbliższych tygodniach Piotr MetzRoch Siciński Andrzej Zieliński będą kontynuować cykl jazzowych koncertów w murach Polskiego Radia. Zaprezentują wybrane rejestracje z sali kameralnej NOSPR, m.in. koncerty tria Marcina Maseckiego czy zespołów Kuba Banaszek Quartet i Kuba Więcek Trio.

Jazz.PL to nie tylko spotkanie na falach Programu 2 Polskiego Radia. To także transmisja koncertu w formie wideo na profilu Dwójki w mediach społecznościowych oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Transmisja odbyła się w piątek (12.02) od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego RadiaDo wspólnego spędzenia jazzowej godziny zapraszał Roch Siciński.

Zobacz więcej na temat: Jazz koncert Roch Siciński
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kazimierz Jonkisz ENERGY. Posłuchaj koncertu i zobacz wideo

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 19:00
Zaprosiliśmy Państwa na wyjątkowy koncert jazzowy (w piątek 29.01) wprost ze studia S3, skąd zagrał wyjątkowy zespół Kazimierza Jonkisza. Muzycy wykonali dobrze znane standardy oraz własne kompozycje. Duża dawka energetycznego jazzu, pełnego intensywnych improwizacji i niepodrabialnej rytmicznej ekspresji jednego z najbardziej kultowych polskich perkusistów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radiowa Dwójka otwiera nową scenę koncertową w cyklu "Jazz.pl"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 18:02
Program 2 Polskiego Radia inauguruje w audycji "Jazz.PL" cykl koncertów ze Studia S-3. Na początek występ legendy jazzowej perkusji - Kazimierza Jonkisza z zespołem. Premiera koncertu w piątek 29 stycznia o godz. 18.00. Transmisja wydarzenia na antenie Dwójki oraz - w formie streamingu wideo - na stronie internetowej i Facebooku stacji, a także na kanale YouTube Polskiego Radia.
rozwiń zwiń