Polskie Radio
Section05
Kazimierz Jonkisz

Jazz jest dla twardzieli – II część rozmowy z Kazimierzem Jonkiszem

Nagrywał legendarne jazzowe płyty, z "Winobraniem" Zbigniewa Namysłowskiego na czele. Ma też swój (niemały!) udział w sukcesie największych dokonań polskiej muzyki popularnej - jego perkusję słychać na "Zegarmistrzu światła" Tadeusza Woźniaka i "Magii obłoków" Marka Grechuty.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Janusz Jabłoński Tomasz Gregorczyk Jazz perkusja Kazimierz Jonkisz muzyka rozrywkowa Wojtek Mazolewski

Kazimierz Jonkisz - weteran jazzowej perkusji

- Kiedyś mówiono "kura nie ptak, perkusista nie muzyk". Żartem, jednak coś w tym było. Ale kiedy zmęczył mnie okres terminowania w innych zespołach, zacząłem myśleć o swoim. O tym, by przełamać tę niemoc drummera - mówił w Dwójce Kazimierz Jonkisz. Wybitny perkusista, pedagog, lider wielu zespołów, legenda polskiego jazzu był bohaterem "Zapisków ze współczesności".
Zobacz więcej na temat:  perkusja Dwójka KULTURA Kazimierz Jonkisz

Kazimierz Jonkisz ENERGY. Posłuchaj koncertu i zobacz wideo

Zaprosiliśmy Państwa na wyjątkowy koncert jazzowy (w piątek 29.01) wprost ze studia S3, skąd zagrał wyjątkowy zespół Kazimierza Jonkisza. Muzycy wykonali dobrze znane standardy oraz własne kompozycje. Duża dawka energetycznego jazzu, pełnego intensywnych improwizacji i niepodrabialnej rytmicznej ekspresji jednego z najbardziej kultowych polskich perkusistów. 
Zobacz więcej na temat:  koncert Jazz muzyka współczesna Andrzej Zieliński Kazimierz Jonkisz

Kazimierz Jonkisz: bębny są w zespole jak serce w organizmie

- Elvin Jones miał takie credo, że jak siadasz za bębnami, to graj tak, jakby to był ostatni koncert w twoim życiu. Ja zespół ciągnę swoją energią. Nawet koronawirus mi jej nie zabrał, w związku z tym jak zawsze gram ostro - mówił w Dwójce znakomity perkusista Kazimierz Jonkisz, który wprost ze studia S3 zagra w piątek (29.01) wyjątkowy koncert jazzowy.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Andrzej Zieliński Jazz perkusja Kazimierz Jonkisz