Michał Górczyński o interwałach [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 12:00
- Zagram dla Państwa o interwałach. Przejdziemy drogę od prymy do oktawy, utwory improwizowane, impresje oraz kompozycja wykonana z robotem - zapowiadał Michał Górczyński przed "Miejscówką z Dwójką". Zapraszamy do oglądania!

ZOBACZ WIDEO

[YouTube Programu 2 Polskiego Radia]

Michał Górczyński to kompozytor, pedagog, solista i kameralista. W 2004 roku ukończył studia w klasie klarnetu na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jest współzałożycielem Kwartludium – zespołu specjalizującego się w wykonawstwie muzyki współczesnej, członkiem grup Bastarda, Polonka, William's Things. Jako improwizator współpracował z takimi artystami jak Kazuhisa Uchihashi, Dror Failer, Ken Vandermark, Mikołaj Trzaska, Zdzisław Piernik, Butch Morris, John Butcher, Mark Sanders. Z kolei jako solista – z Filharmonią Wrocławską, Filharmonią Szczecińską, Orkiestrą Muzyki Nowej, Aukso – Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy, Kwartetem Śląskim.

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Miejscówka z Dwójką" >>>

Tworzy ścieżki dźwiękowe do spektakli teatralnych i filmów, jest autorem koncepcji "muzyka do języków", polegającej na tworzeniu muzyki do języków świata (jidysz, japoński, indonezyjski, irański, angielski). Od kilku lat specjalizuje się w grze na klarnecie kontrabasowym, realizując repertuar muzyki współczesnej, klasycznej, etnicznej i improwizowanej.

Zobacz zapowiedź

[Facebook Programu 2 Polskiego Radia]

***

Do słuchania i oglądania "Miejscówki z Dwójką" zapraszaliśmy w sobotę (4.12) o godz. 19.00 – transmisja pojawiła się na antenie PR2, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku i kanale YouTube Dwójki.

Zobacz więcej na temat: Miejscówka z Dwójką Dwójka

Czytaj także

Kupiński Guitar Duo i sztuka transkrypcji [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2021 19:00
- Na program koncertu składają się wyłącznie nasze autorskie transkrypcje utworów, które w oryginale zostały napisane na fortepian bądź orkiestrę, a które zabrzmią w zupełnie nowej wersji: na dwie gitary - mówił Dariusz Kupiński, który w kolejnej "Miejscówce z Dwójką" (25 września) wystąpił razem z Ewą Jabłczyńską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Miejscówka z Dwójką". Małgorzata Walewska: zawsze chciałam śpiewać musicale

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 11:30
- To nie będzie koncert, w którym się cyzeluję, żeby było idealnie. To po prostu tzw. live-on-tape, czyli występ jak na żywo, więc są tam pewnego rodzaju drobne pomyłki, potknięcia, zmiany słów. Proszę mieć do tego stosunek z przymrużeniem oka, ale serdeczny - mówiła w Dwójce mezzosopranistka Małgorzata Walewska, którą usłyszymy podczas najbliższej "Miejscówki z Dwójką" (2.10).
rozwiń zwiń