Piętnastka. Duet Kurek i Zemler w "Miejscówce z Dwójką" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2022 19:30
Piętnastka została zainicjowana przez Piotra Kurka jako solowy projekt, którego debiutancki album "Dalia" wydany został w nowatorskiej wytwórni Sangoplasmo prowadzonej przez Lutto Lento. Wkrótce do koncertów Piętnastki dołączył Hubert Zemler. Jako duet Piętnastka koncertowała w Europie i Stanach Zjednoczonych. 

- Piętnastka jako projekt zawsze był odrobinę efemeryczny, stąd też zależy nam na pewnych niedopowiedzeniach i aurze tajemniczości ​- mówią artyści.

Poza dobrze przyjętym albumem "A Sacrifice Shall Be Made / All The Wicked Scenes" (Mondoj /2020), Kurek wydał w ostatniej dekadzie kilka innych albumów idiosynkratycznej, ciągle ewoluującej muzyki. Zemler jest niezwykle płodnym perkusistą i kompozytorem. Jego twórczość obejmuje muzykę symfoniczną, jazzową i improwizowaną, jak również eksperymentalną. Współpracował z takimi twórcami, jak John Tilbury, Ben Frost, Jon Gibson i RP Boo. Przemieszcza się pomiędzy muzycznymi kategoriami. Jest cenionym interpretatorem muzyki nowej, perkusistą jazzowym, autorem albumów solowych z pogranicza awangardy, elektroniki i muzyki etnicznej oraz twórcą ścieżek dźwiękowych do filmów i animacji.

W 2021 ukazał się nowy album duetu Piętnastka - Kambium dla warszawskiej wytwórni Mondoj.

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu Miejscówka z Dwójką >>>

Zapowiedź:

***

"Miejscówkę z Dwójką" oglądaliśmy w sobotę (5.02).

Czytaj także

Agata Szymczewska: oddamy hołd Wieniawskiemu koncertem urodzinowym

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 11:00
- Muzyka Wieniawskiego jest naprawdę przepiękna. To nasz wspaniały, wybitny skrzypek, a w drugiej kolejności kompozytor. Był przede wszystkim fenomenalnym artystą - mówiła Agata Szymczewska, która w sobotę (10.07) w kolejnej "Miejscówce z Dwójką" zagra z okazji 186. rocznicy urodzin Henryka Wieniawskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

William Parker - legenda, która nie spoczywa na laurach

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2021 01:00
Bohaterem audycji był William Parker - kontrabasista, multiinstrumentalista, ikona muzyki improwizowanej.
rozwiń zwiń