Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Mikołaj Wróblewski 27.05.2011

Kukiz i Piersi

Raz na wozie raz pod wozem - to dzieje zespołu Piersi. Niepokorne teksty i rock - w ich wydaniu mieszanka wybuchowa.
Kukiz i Piersi

Zespół PIERSI założył Rafał Jezierski, Zbigniew Moździerski, Oli oraz Paweł Kukiz, który miał za sobą występy w Aya RL. Już na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku do zespołu dołączyli Krzysztof Wiercigroch (perkusja) oraz Wojciech Cieślak (gitara). W swoim repertuarze wykorzystywali poezję socrealizmu (m.in. Tuwima, Gałczyńskiego i Brzechwy z tomiku "Idzie wojsko i śpiewa") i zdobylli jedną z pierwszych nagród na festiwalu muzyki rockowej w Jarocinie.

W 1992 r. nagrali pierwszy album, zatytułowany "Piersi". Największym hitem tej płyty okazał się utwór "ZCHN zbliża się". Szybko stają się najpopularniejszym zespołem w Polsce. Rok później wydają kolejną płytę – "My już są Amerykany". Teledysk do piosenki "Nie samym chlebem człowiek żyje" z tego krążka zdobył główną nagrodę na przeglądzie Yach Film Festival w 1994 roku w Sopocie.

W tym samym roku ukazuje się kaseta magnetofonowa będącą zapisem koncertu, jaki dali rok wcześniej w Jarocinie, oraz zostaje zorganizowany koncert w Niemodlinie z okazji 10-lecia istnienia zespołu. Wśród zaproszonych gości zagrali Kazik, Big Cyc, Closterkeller, Acid Drinkers, Kasia Kowalska, Skywalker, T-Love oraz Proletariat. W 1994 roku ukazuje się jeszcze jedna płyta "60/70", wydana pod szyldem "Piersi&Przyjaciele", gdzie przeboje lat 60' i 70' śpiewają z nimi m.in. Kazik, Anja Ortodox, Kasia Kowalska, Gadowski (IRA), Olej (Proletaryat). Wkrótce po jej wydaniu zespół kończy działalność.

Krążek "Powrót do raju" z 1995 roku ukazuje się niespodziewanie jako "uczczenie rocznicy rozwiązania Piersi”. Kolejnymi dokonaniami zespołu były albumy "Raj na ziemi" (1997), "Pieśni ojczyźniane" (2000) oraz "Piracka płyta" (2004), która osiągnęła status Złotej płyty. Największą popularność zdobyły utwory "O, Hela! ", "Rowerek" czy "Całuj mnie".

W roku 2009 Paweł Kukiz z zespołem wchodzi do studia w Warszawie i nagrywa między innym utwór pod tytułem "Heil Sztajnbach". 5 grudnia w Warszawskim klubie Stodoła Paweł wraz z zespołem bierze udział w koncercie "Eureko - Akademia Przyszłości". W ubiegłym roku zespół pracował nad kolejnym albumem, a Paweł Kukiz nagrał wspólnie z Maciejem Maleńczukiem płytę "Starsi Panowie" z nowymi wersjami utworów z Kabaretu Starszych Panów.

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express