Polskie Radio Dzieciom

Konkurs "Wiosna jest poezją" w Polskim Radiu Dzieciom. Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace!

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2024 07:55
Zakończył się etap przyjmowania zgłoszeń w konkursie poetyckim "Wiosna jest poezją". Do Redakcji Polskiego Radia Dzieciom spłynęło ponad 70 prac. Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za przepiękne dzieła. Teraz czas na pracę jury. Wyniki konkursu poznamy w niedzielnej audycji "Kulturoteka" o godzinie 17.00. Zapraszamy!
Nowy konkurs dla rodzin Wiosna jest poezją w Polskim Radiu Dzieciom
Nowy konkurs dla rodzin "Wiosna jest poezją" w Polskim Radiu DzieciomFoto: PR

Konkurs Polskiego Radia Dzieciom skierowany jest do rodzin, które lubią bawić się słowem, wymyślaniem i mają wiosnę w sercach! Zasady uczestnictwa były bardzo proste. Wystarczyło napisać wiersz o dowolnej tematyce, składający się z sześciu wersów. Spośród wszystkich nadesłanych prac komisja konkursowa wybierze 3 zwycięzców i 5 wyróżnionych, które zostaną nagrodzone grami planszowymi i gadżetami Polskiego Radia Dzieciom. 

W jury konkursu zasiadają Eliza Piotrowska, autorka i ilustratorka książek dla dzieci i krytyk sztuki oraz Martyna Chuderska - dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom, jurorka konkursów literackich dla dzieci i młodzieży.
- Poezja stawia pytania, jest wyższą formą edukacji. To nie jest edukacja, która opiera się na przyswajaniu faktów, nazwisk i różnych danych, tylko to jest edukacja wrażliwości" – powiedziała Eliza Piotrowska, która zaprasza do udziału w konkursie Polskiego Radia Dzieciom, dodając, że "wiosna jest szalona i może być wszędzie"!

Zwycięskie utwory zostaną opublikowane w specjalnie przygotowanej książce elektronicznej w serwisie specjalnym konkursu poezja.polskieradio.pl oraz na profilu Facebook Polskiego Radia Dzieciom.

  • · Na prace czekaliśmy do 25 kwietnia
  • · Ogłoszenie wyników konkursu 28 kwietnia w audycji "Kulturoteka" o godzinie 17.00.
  • · Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie


Otwórzcie się wiosną na poezję! Niech dziecięcy zachwyt porwie do pisania całe rodziny!

Autorzy zwycięskich prac otrzymają zestawy nagród oraz gadżetów Polskiego Radia Dzieciom.

Eliza Piotrowska – jurorka, zaprasza do wzięcia udziału w konkursie "Wiosna jest poezją"

Aby wysłać pracę konkursową należy wejść na poezja.polskieradio.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy załączając plik PDF. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.


Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Cotygodniowo stacja nadaje kilkadziesiąt premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, słuchowiska, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe oraz podcasty dostępne m.in. na bezpłatnej platformie podcastowej podcasty.polskieradio.pl (polecamy na wakacyjne podróże i nie tylko).

Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, zaś wieczorem audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Poprzez audycje pełne dźwięków stacja rozwija wyobraźnię i buduje kreatywność. Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się do programu nauczania, poszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja nie emituje reklam! Stacja nadaje w Internecie, w systemie DAB+ oraz na urządzeniach mobilnych przez aplikację.

Zobacz także
Czytaj także

"Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy". Znamy laureatów konkursu

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2022 14:37
Poezja to gatunek literacki, który pozwala puścić wodze fantazji. Mimo to jest to gatunek dla wielu niełatwy, nie tylko jeśli chodzi o jej samodzielne pisanie, ale też obcowanie z nią podczas czytania. - Poezja ma to, czego nie ma proza – ma rytm, podobnie jak każda piosenka, każda melodia – tłumaczyła Agnieszka Frączek. To sprawia, że poezją interesują się nawet bardzo małe dzieci, co więcej – potrafią także zapamiętywać wiersze.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Konkurs poetycki PRD rozstrzygnięty! Zobacz elektroniczną książkę z wierszami laureatów

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 08:00
Zakończyła się III edycja poetyckiego konkursu "Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy", zorganizowanego przez Polskie Radio Dzieciom. Konkurs skierowany był do rodzin, które uwielbiają wspólną zabawę oraz pisanie wierszy. Zapraszamy do zapoznania się z werdyktem Jury. Ponadto prace Laureatów i Wyróżnionych można już przeczytać w specjalnie przygotowanej książce elektronicznej oraz posłuchać jak brzmią czytane przez lektora - Leszka Filipowicza. Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czym różni się meteorologiczna wiosna od wiosny kalendarzowej? Ciekawostki dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2024 12:57
Wraz z początkiem marca zaczęła się meteorologiczna wiosna dlatego Miś Michaś i Smok Adaś zastanawiają się nad różnicami pomiędzy tymi dwoma nazwami określającymi początek wiosny. Jak zawsze w audycji nie zabraknie także wyjaśnienia przysłów związanych z wiosną. Zapraszamy do audycji "Współracownia Misia Michasia i Smoka Adasia".
rozwiń zwiń