Polskie Radio
Section05
Anna Will

"Inny nie będę" - debiutancka płyta Marka Kaliszuka. "Marzyłem o niej przez długi czas"

Pojedyncze utwory, zawsze z własnymi tekstami Marka Kaliszuka, często z muzyką, której był współautorem, zaczęły pojawiać się w przestrzeni cyfrowej od roku 2017. Tak rodził się album "Inny nie będę", który właśnie trafia do słuchaczy. - To jest moja debiutancka płyta, którą nagrywałem przez kilka lat. Przez wiele lat ją obiecywałem i marzyłem o niej - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Marek Kaliszuk. 
Zobacz więcej na temat:  Anna Will piosenka polska piosenka album Marek Kaliszuk Polskie Radio Agencja Muzyczna

Natasza Urbańska z epką "Feeria". "Wyzwaniem było odnaleźć się w nowym dla mnie gatunku"

Niedawno stała się jurorką popularnego programu muzycznego wyławiającego młode talenty, a 1 września niespodziewanie wydała epkę pt. "Feeria" z pięcioma nowymi polskojęzycznymi piosenkami. Natasza Urbańska w "Muzycznej Jedynce" opowiada o swoich muzycznych projektach oraz o podejmowaniu kolejnych wyzwań. 
Zobacz więcej na temat:  piosenka album muzyka rozrywkowa Natasza Urbańska Pop musical Anna Will

"Piosenki domowe" na żywo. Koncert Natalii Lesz na podstawie płyty dla dzieci

- To projekt, który łączy w sobie poezję i muzykę, więc jest dla mnie wyjątkowy. Jest to żonglerka, w taki sposób pisze Michał Rusinek, ale urocza żonglerka. Trzeba dykcję mieć zdecydowanie opanowaną i aparat mowy rozgrzany, żeby te piosenki śpiewać - mówi w "Muzycznej Jedynce" o płycie oraz spektaklu muzycznym "Piosenki domowe"  Natalia Lesz. 
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Anna Will Natalia Lesz dzieci wiersze Michał Rusinek

"Musiałam trochę pożyć". Ewa Farna o nowym singlu i zmianach w życiu prywatnym

Choć przez ostatnie lata Ewa Farna nie wydała kolejnego albumu, jej słuchacze nie mogli narzekać na brak nowych singli. W tym roku piosenkarka świętuje swoje 30. urodziny; formą celebracji jest jej nowy singiel zatytułowany "Partners in Crime". W "Muzycznej Jedynce" artystka opowiedziała nie tylko o najbliższych planach wydawniczych, ale także o zmianach w życiu prywatnym.
Zobacz więcej na temat:  Anna Will Ewa Farna muzyka rozrywkowa

Anna Rusowicz o Sinéad O'Connor: była bardzo samotna

Wokalistka Anna Rusowicz, gwiazda tegorocznego "Lata z Radiem", która wystąpiła w Poddębicach, w "Muzycznej Jedynce" wspominała zmarłą w wieku 56 lat islandzką gwiazdę Sinéad O'Connor. - Jako dziecko pamiętam ten stan emocjonalny, który ona wywoływała, bo pamiętam, że oglądałam MTV i ten słynny teledysk "Nothing Compares 2 U" i ten smutek w oczach. On już wtedy bardzo przebijał - opowiada.
Zobacz więcej na temat:  Anna Will płyta

Filip Lato przed koncertem w Tymbarku. "Zagramy piosenki dobrze znane słuchaczom Jedynki"

Jedną z gwiazd niedzielnego koncertu "Lata z Radiem" w Tymbarku jest Filip Lato, który odwiedził plenerowe studio radiowej Jedynki przed wieczornym koncertem - Zagramy na pewno te piosenki, które słuchacze mieli okazję poznać z radia, zagramy również covery w naszych autorskich aranżacjach - powiedział Filip Lato w "Muzycznej Jedynce". Koncert będzie transmitowany na antenie Programu 1 Polskiego Radia od godz. 20.45. 
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Anna Will Filip Lato muzyka rozrywkowa Polskie Radio koncerty

"Chcę mieć coś swojego". Natalia Pławiak o pracy nad debiutancką płytą

Natalia Pławiak intensywnie pracuje nad swoim debiutanckim wydawnictwem. Do tej pory artystka wydała dwa single, które spotkały się z ciepłym przyjęciem. Do tego wokalistka może pochwalić się sukcesami w kilku konkursach radiowych. - Śpiewałam, odkąd pamiętam. (...) Konkursy radiowe to był ten moment, gdy stwierdziłam, że chcę mieć coś swojego - opowiada gość "Muzycznej Jedynki".
Zobacz więcej na temat:  Anna Will muzyka rozrywkowa Pop Natalia Pławiak

"To piękna historia". Opolskie wspomnienia Anny Sokołowskiej

W konkursie premier podczas tegorocznego festiwalu w Opolu Anna Sokołowska, znana także jako A.S.A., wystartowała z utworem "Jesteś przy mnie". Dla artystki był to drugi występ na opolskiej scenie, gdzie powróciła po dwóch latach. - To było bardzo miłe doświadczenie. Opole i ta scena zawsze jest jedną wielką atrakcją, wszystkim występującym towarzyszą wielkie emocje. (...) To piękna historia i cieszę się, że mogłam tam zaśpiewać - opowiada wokalistka.
Zobacz więcej na temat:  Anna Will Anna Sokołowska muzyka rozrywkowa Opole festiwal w Opolu

Ewelina Flinta i singiel "Sama na planecie". "To utwór tragiczno-komiczny"

Ewelina Flinta na dobre powraca na polską scenę muzyczną. "Sama na planecie" to czwarty singiel promujący najnowsze wydawnictwo artystki. - To utwór tragiczno-komiczny - przyznaje, choć jednocześnie zwraca uwagę, że dużo zależy od indywidualnej interpretacji słuchacza. Trzeci studyjny album artystki będzie nosił nazwę "Mariposa".
Zobacz więcej na temat:  Anna Will ewelina flinta historia Polski bezsenność obława augustowska