Polskie Radio
Section05
Bieg 800m

Stambuł 2023: Polacy relaksują się przy grach wideo, planszówkach, książkach i ... plotkując

Reprezentanci Polski na lekkoatletyczne halowe mistrzostwa Europy w Stambule w wolnych chwilach w hotelu relaksują się grając w planszówki, gry wideo, czytając książki i oglądając filmy. - Jest też czas na plotki. To nasze ulubione zajęcie - mówi z uśmiechem płotkarz Damian Czykier.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Bieg 800m Pchnięcie kulą Bieg 1500 m Michał Haratyk Skok wzwyż ME Stambuł 2023

Polka najlepsza w Toruniu! 21-latka blisko krajowego rekordu

Pia Skrzyszowska wygrała bieg na 60 metrów przez płotki podczas mityngu Orlen Copernicus Cup, który odbył się w Toruniu. Z Polaków na podium uplasowała się jeszcze czwórka lekkoatletów – Ewa Swoboda na dystansie 60 metrów była druga, Jakub Szymański na 60 metrów przez płotki zajął trzecie miejsce, podobnie jak Norbert Kobielski w konkursie skoku wzwyż. Z kolei drugie miejsce w biegu na jedną milę zajęła Weronika Lizakowska. Mityng ten jest jednym z siedmiu najwyżej sklasyfikowanych zawodów World Athletics Indoor Tour Gold.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka SPORT Pia Skrzyszowska Toruń ewa swoboda Skok o tyczce Piotr Lisek Skok wzwyż Bieg 400m Bieg 800m Bieg 1500 m Skok w dal

Wielka lekkoatletyka w Toruniu. Skrzyszowska z rekordem?

To będzie najważniejszy moment tej zimy w polskiej lekkiej atletyce. Plejada gwiazd z Polski i zagranicy zaprezentuje się kibicom w trakcie ORLEN Copernicus Cup Toruń 2023. W sprzedaży pozostały ostatnie bilety, więc jest duża szansa, że w środowe popołudnie hala wypełni się do ostatniego miejsca.

Plejada gwiazd w Toruniu! Zbliża się mityng Copernicus Cup

Już tylko niewiele ponad tydzień pozostał do zimowego wydarzenia lekkoatletycznego numer jeden tego roku w Polsce! 8 lutego w Toruniu odbędzie się kolejna edycja mityngu Orlen Copernicus Cup, w którym tradycyjnie wystartują największe gwiazdy polskiej i światowej lekkiej atletyki. Polscy kibice będą mogli wspierać m.in. Natalię Kaczmarek, Ewę Swobodę, Pię Skrzyszowską, Damiana Czykiera, Patryka Dobka, czy Piotra Liska w rywalizacji z zagranicznymi medalistami największych światowych imprez.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka ewa swoboda SPORT Natalia Kaczmarek Pia Skrzyszowska Patryk Dobek Bieg 400m Bieg 800m Bieg 1500 m Skok w dal Skok wzwyż Skok o tyczce Toruń Paweł Wojciechowski Piotr Lisek

Poznaliśmy zwycięzców 13. edycji Lauru Królowej Sportu

Mistrz Europy i wicemistrz świata w rzucie młotem Wojciech Nowicki oraz wicemistrzyni Europy w siedmioboju Adrianna Sułek zwyciężyli w trzynastej edycji Lauru Królowej Sportu. Złoty laur odebrali Adam Kszczot i Marcin Lewandowski, utytułowani polscy biegacze, którzy w 2022 roku zakończyli sportową karierę.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka Wojciech Nowicki Rzut młotem Siedmiobój Adam Kszczot Marcin Lewandowski Bieg 800m Bieg 1500 m SPORT Bieg 400m Sztafeta 4x400 m Sztafeta 4x100 m

Szwed zdominował Diamentową Ligę. Polacy poza podium

Szwed Armand Duplantis wygrał konkurs skoku o tyczce podczas zawodów Diamentowej Ligi w Zurychu. Rekordzista świata wynikiem 6,07 m poprawił rekord mityngu. Drugie miejsce zajął Sondre Guttormsen, który ustanowił rekord Norwegii - 5,86.
Zobacz więcej na temat:  diamentowa liga Lekkoatletyka SPORT Skok o tyczce bieg 100 m Bieg 200 m Bieg 400m Bieg 400 m przez płotki Bieg 1500 m Bieg 3000 m z przeszkodami Bieg 800m Bieg 100 m przez płotki Rzut oszczepem

Miał być nowy rekord świata. Sensacyjna porażka Szweda

Anna Kiełbasińska z czasem 51,63 s zajęła siódme miejsce w biegu na 400 m, a Pia Skrzyszowka wynikiem 12,81 s też była siódma w biegu na 100 ppł, w lekkoatletycznym mityngu Diamentowej Ligi w Brukseli. Polki nie zakwalifikowały się do finałowych zawodów. Niespodziewanie po raz pierwszy od roku konkursu skoku o tyczce nie wygrał Szwed Armand Duplantis, który uzyskał 5,81 m, wynik o 10 centymetrów lepszy zaliczył John Obiena z Filipin.
Zobacz więcej na temat:  diamentowa liga Lekkoatletyka SPORT Skok o tyczce Bieg 400m Bieg 1500 m bieg 100 m Bieg 100 m przez płotki Bieg 3000 m z przeszkodami Skok wzwyż Rzut oszczepem Bieg 200 m Bieg 800m Bieg 5000 m Trójskok Pchnięcie kulą

Lekkoatletyczne MŚ Eugene 2022. Anna Wielgosz z awansem do półfinału biegu na 800 m

Anna Wielgosz w dobrym stylu awansowała do półfinału biegu na 800 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Eugene. Polka zajęła trzecie miejsce w swojej serii eliminacyjnej z czasem 2:00.79. To była jedyna reprezentantka Polski, która startowała w siódmym dniu mistrzostw. Półfinał z udziałem biegaczki odbędzie się w piątek.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka MŚ Eugene 2022 SPORT Bieg 800m