Polskie Radio
Section05
trening

Rozgrzewka w Sopocie. Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim - finał przygotowań

W dniach 20-21 lipca na plaży w Sopocie odbędą się Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim. Czwórka jest ich patronem. Zanim ratownicy stanęli na starcie spotkaliśmy się Krzysztofem "Spike'm" Piotrowiczem, organizatorem mistrzostw, i opowiadaliśmy o ostatnich przygotowaniach. W audycji zerkęliśmy też na inne plażowe, nadmorskie aktywności. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Sopot ratownik wodny Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim bezpieczeństwo woda plaża STYL ŻYCIA

Przygotowanie treningowe do zawodu. Jak trenuje astronauta, kierowca rajdowy i policjant?

W audycji "Co Was kręci" sprawdzamy, jak istotne jest sportowe przygotowanie w pracy astronauty kierowcy rajdowego i policjanta. Swoimi doświadczeniami podzielili się Sławosz Uznański, naukowiec, astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej, Mikołaj Marczyk, kierowca rajdowy, i młodszy aspirant Monika Nawrat-Krupa z Wydziału Doskonalenia Zawodowego Komendy Stołecznej Policji.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka aktywność fizyczna praca Piotr Galus astronauta policja Sławosz Uznański Mikołaj Marczyk

Joanna Jóźwik: jestem zadowolona z tego, jak potoczyła się moja kariera

Joanna Jóźwik jest jedną z najbardziej lubianych polskich biegaczek. Pięciokrotna mistrzyni Polski i trzykrotna medalistka mistrzostw Europy. Często uśmiechnięta, często też wzruszona, bo jest kobietą bardzo emocjonalną. Świetna rozmówczyni. Rok temu zakończyła karierę zawodniczą, a w kolejnej odsłonie cyklu "Ludzie" opowiedziała między innymi o emocjach z tym związanych.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Wojciech Zawioła aktywność aktywność fizyczna