Polskie Radio
Section05
Biegi narciarskie

Dominacja Rosjan w sztafecie. Zacięta walka o srebro

Reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zdobyła złoty medal w sztafecie 4x10 km. Od początku wysokie tempo narzucił Aleksiej Czerwotkin, które ekipa "Sbornej" utrzymała do samego końca biegu. Po srebro sięgnęli Norwegowie, a ostatni stopień podium zajęli Francuzi. Sensacyjnie z walki o medale odpadli reprezentanci Finlandii. XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie potrwają do 20 lutego.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 sporty zimowe SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska Biegi narciarskie narciarstwo biegowe

Rekordowy konkurs. Stoch o krok od medalu [8. DZIEŃ IO]

W sobotnim konkursie na dużej skoczni zimowych igrzysk w Pekinie Kamil Stoch zajął czwarte miejsce. Na dystansie 500 m rywalizowali łyżwiarze szybcy z Piotrem Michalskim na czele. Ponadto odbyły się zmagania biathlonistów, biegaczek i łyżwiarek.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Pekin 2022 sporty zimowe Skoki narciarskie łyżwiarstwo szybkie łyżwiarstwo figurowe Kamil Stoch Piotr Żyła Dawid Kubacki Biegi narciarskie biathlon igrzyska olimpijskie igrzyska łyżwiarstwo

Pewny awans skoczków. Dramat Maliszewskiej [7. DZIEŃ IO]

Piątek był kolejnym dniem zmagań podczas zimowych igrzysk w Pekinie. Natalia Maliszewska zakończyła walkę o medal w short tracku na dystansie 1000 m. Na starcie stanęły też biathlonistki i biegacze narciarscy, natomiast skoczkowie rywalizowali w kwalifikacjach do sobotniego konkursu na dużej skoczni.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe igrzyska olimpijskie igrzyska Pekin 2022 short track Natalia Maliszewska Maryna Gąsienica-Daniel narciarstwo alpejskie biathlon Skoki narciarskie Kamil Stoch Dawid Kubacki Piotr Żyła Biegi narciarskie narciarstwo zjazdowe Monika Hojnisz

Klaebo znowu najlepszy w sprincie. Ćwierćfinał Staręgi

Norweg Johannes Hoesflot Klaebo został w Pekinie mistrzem olimpijskim w narciarskim sprincie stylem dowolnym. Maciej Staręga odpadł w ćwierćfinale i został sklasyfikowany na 19. miejscu.. Wcześniej z rywalizacją na XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie pożegnał się Kamil Bury, który zajął dopiero 58. miejsce.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 sporty zimowe SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska Biegi narciarskie narciarstwo klasyczne narciarstwo biegowe

Medal dla Polaka, rekordy na torze [3. DZIEŃ IO]

Niedzielna rywalizacja na igrzyskach olimpijskich w Pekinie dla polskich kibiców wiązała się przede wszystkim z konkursem finałowym w skokach narciarskich na normalnym obiekcie. Łącznie rozdanych zostało dziewięć kompletów medali.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Pekin 2022 sporty zimowe igrzyska olimpijskie Skoki narciarskie saneczkarstwo narciarstwo biegowe narciarstwo klasyczne Kamil Stoch Dawid Kubacki Piotr Żyła Biegi narciarskie narciarstwo alpejskie