Polskie Radio
Section05
Euro 2020

Dania - Finlandia. Sensacyjny wynik po dramacie Eriksena

Mecz Dania - Finlandia na zawsze przeszedł do historii futbolu. Christian Eriksen w ostatnich minutach pierwszej połowy stracił przytomność na boisku i był na nim reanimowany. Na szczęście, jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo, a piłkarze zdecydowali o dograniu meczu. Doszło w nim do wielkiej sensacji - Finlandia wygrała 1:0.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Euro 2020 reprezentacja Finlandii reprezentacja Danii SPORT

TYLKO U NAS "Jest najlepszym duńskim zawodnikiem ostatniej dekady". Dziennikarz TVP Sport o Eriksenie

- Christian Eriksen, jako jeden z najlepszych w Europie odpowiada za wykonywanie rzutów wolnych i za kreowanie gry. Nie ma cienia wątpliwości, że to jest fenomenalny zawodnik - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Piasecki z TVP Sport. - Duńczycy tracą bardzo wiele, tracą mózg drużyny, tak należałoby to nazwać - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Piłka nożna Dania Piotr Wąż SPORT Euro 2020 reprezentacja Danii

Euro 2020: debiut Finów, do gry wchodzą Belgowie

Tegoroczne mistrzostwa Europy są pierwszą wielką imprezą, na której wystąpią piłkarze Finlandii. Turniej zaczną w sobotę od meczu z Danią. W drugim spotkaniu grupy B Rosja zagra z Belgią. Drużyny te rywalizowały ze sobą również w eliminacjach Euro.
Zobacz więcej na temat:  Euro 2020 Piłka nożna SPORT reprezentacja Belgii reprezentacja Finlandii reprezentacja Danii reprezentacja Rosji reprezentacja Walii reprezentacja Szwajcarii