Polskie Radio
Section05
Fernando Santos

Lewandowski chwali Probierza. "Wróciła normalność"

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski stwierdził, że obecny selekcjoner Michał Probierz znacznie poprawił atmosferę w drużynie narodowej w porównaniu z tym, co działo się za kadencji Fernando Santosa. - To nie było jego podwórko - powiedział o doświadczonym Portugalczyku w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Robert Lewandowski michał probierz Fernando Santos

Polacy awansowali do Euro. Fortuna dla... Fernando Santosa

Piłkarska reprezentacja Polski awansowała do tegorocznych mistrzostw Europy po konkursie rzutów karnych z Walią. Z tego tytułu PZPN otrzyma od UEFA pokaźną premię finansową. Ze zwycięstwa Biało-Czerwonych z pewnością ucieszył się Fernando Santos. Portugalczyk wynegocjował bowiem premię w przypadku uzyskania awansu przez podopiecznych Michała Probierza.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Polski Fernando Santos

Fernando Santos pożegnał się z reprezentacją Polski. Kto przejmie stery?

Fernando Santos odchodzi z polskiej reprezentacji. W środę (13.09) Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o zwolnieniu portugalskiego szkoleniowca, za którego kadencji gra kadry pozostawiała wiele do życzenia. Jednocześnie rozpoczęły się spekulacje dotyczące następcy Santosa – komu przypadnie zadanie postawienia reprezentacji na nogi?
Zobacz więcej na temat:  Trójka Fernando Santos Piłka nożna reprezentacja Polski Dariusz Urbanowicz Piotr Firan Radosław Nałęcz

Jest decyzja ws. Santosa! PZPN opublikował komunikat

Fernando Santos nie będzie dłużej trenerem piłkarskiej reprezentacji Polski - potwierdził Polski Związek Piłki Nożnej. -  Dziękuję trenerowi Santosowi za pracę z naszą drużyną narodową i życzę mu powodzenia w kolejnych sportowych wyzwaniach – powiedział prezes PZPN Cezary Kulesza, cytowany w oficjalnym komunikacie.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Euro 2024 Fernando Santos Cezary Kulesza PZPN

232 dni Santosa. Selekcjonerów zmieniamy jak rękawiczki

Fernando Santos żegna się z funkcją selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski, choć objął ją niecałe osiem miesięcy temu (pracował dokładnie 232 dni). W ostatnich latach Biało-Czerwoni nie mogą się przyzwyczajać do jednego trenera. W ciągu ostatnich pięciu lat mieli bowiem już czterech selekcjonerów.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Euro 2024 Fernando Santos PZPN Jerzy Brzęczek Paulo Sousa Czesław Michniewicz Adam Nawałka