Polskie Radio
Section05
Fernando Santos

Fernando Santos pożegnał się z reprezentacją Polski. Kto przejmie stery?

Fernando Santos odchodzi z polskiej reprezentacji. W środę (13.09) Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o zwolnieniu portugalskiego szkoleniowca, za którego kadencji gra kadry pozostawiała wiele do życzenia. Jednocześnie rozpoczęły się spekulacje dotyczące następcy Santosa – komu przypadnie zadanie postawienia reprezentacji na nogi?
Zobacz więcej na temat:  Trójka Fernando Santos Piłka nożna reprezentacja Polski Dariusz Urbanowicz Piotr Firan Radosław Nałęcz

Jest decyzja ws. Santosa! PZPN opublikował komunikat

Fernando Santos nie będzie dłużej trenerem piłkarskiej reprezentacji Polski - potwierdził Polski Związek Piłki Nożnej. -  Dziękuję trenerowi Santosowi za pracę z naszą drużyną narodową i życzę mu powodzenia w kolejnych sportowych wyzwaniach – powiedział prezes PZPN Cezary Kulesza, cytowany w oficjalnym komunikacie.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Euro 2024 Fernando Santos Cezary Kulesza PZPN

232 dni Santosa. Selekcjonerów zmieniamy jak rękawiczki

Fernando Santos żegna się z funkcją selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski, choć objął ją niecałe osiem miesięcy temu (pracował dokładnie 232 dni). W ostatnich latach Biało-Czerwoni nie mogą się przyzwyczajać do jednego trenera. W ciągu ostatnich pięciu lat mieli bowiem już czterech selekcjonerów.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Euro 2024 Fernando Santos PZPN Jerzy Brzęczek Paulo Sousa Czesław Michniewicz Adam Nawałka

Santos zwolniony, kto go zastąpi? Ruszyła karuzela z nazwiskami, Polacy na liście

Fernando Santos zawiódł jako selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski. Sędziwy Portugalczyk nie dokończy eliminacji do mistrzostw Europy 2024 - 13 września PZPN rozwiązał z kontrakt z trenerem. Na giełdzie nazwisk jego potencjalnych następców jest kilku znanych polskich trenerów.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Fernando Santos Euro 2024 michał probierz Marek Papszun maciej skorża Cezary Kulesza PZPN

"Rozstanie z klasą" możliwe? Media: kolejne negocjacje

W środę prezes PZPN Cezary Kulesza ma ponownie spotkać się z selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski Fernando Santosem. Po wtorkowym spotkaniu nie podjęto żadnych wiążących decyzji w sprawie dalszej współpracy z Portugalczykiem. Prawdopodobnie strony analizują obecnie zawiłości kontraktowe, bo w grę wchodzą spore pieniądze. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski PZPN Fernando Santos Euro 2024 Cezary Kulesza

Jerzy Engel: reprezentację Polski może skutecznie poprowadzić tylko polski szkoleniowiec

 - Fernando Santos bardzo wiele osiągnął z innymi reprezentacjami, ale znalazł się w miejscu, którego nie zna i nie rozumie. Dlatego tylko polski szkoleniowiec. Mamy dużą grupę polskich trenerów, można wybierać. Prezes PZPN Cezary Kulesza ma w tej kwestii bardzo dobre rozeznanie. Na telefon, żeby ratować polską reprezentację, każdy polski szkoleniowiec natychmiast popędziłby do PZPN. Dla nas reprezentacja jest największą świętością. Polski szkoleniowiec da z siebie o wiele więcej niż każdy inny z zagranicy - mówił w Polskim Radiu 24 były trener reprezentacji Polski Jerzy Engel.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna PZPN Cezary Kulesza Fernando Santos SPORT

Santos jednak przetrwa sztorm? "Ja bym go nie zwalniał"

Reprezentacja Polski przegrała z Albanią w meczu 6. kolejki grupy E eliminacji mistrzostw Europy. To trzecie spotkanie zakończone porażką Biało-Czerwonych pod wodzą selekcjonera Fernando Santosa. Pojawiły się głosy nawołujące do dymisji szkoleniowca, ale nie każdy uważa, że kadra potrzebuje zmian. - Trzeba być powściągliwym. Jestem optymistą i człowiekiem życzliwym reprezentacji. Mam prawo głośno powiedzieć, że trenera Fernando Santosa bym nie zmieniał – uważa były selekcjoner polskich piłkarzy Antoni Piechniczek.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Polski reprezentacja Albanii Fernando Santos Antoni Piechniczek