Polskie Radio
Section05
Grzegorz Tarwid

Hoshii - nowy kwartet Kuby Więcka w cyklu "Jazz.PL" [ZOBACZ WIDEO]

Hoshii - co po japońsku oznacza "pragnąć" - to najnowszy projekt saksofonisty i producenta Kuby Więcka. Kwartet to miejsce, w którym materializują się nowe pomysły artysty, które zebrał przez ostatnie lata pracując z wieloma przedstawicielami sceny hip-hopowej oraz alternatywnej. Muzycy zagrali koncert w piątkowy wieczór w ramach cyklu "Jazz.PL". Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo tego wydarzenia!
Zobacz więcej na temat:  Kuba więcek Grzegorz Tarwid Max Mucha Miłosz Berdzik Jazz pr poleca

Hoshii - Kuba Więcek i jego nowy zespół z postacią z odległej galaktyki

- Czuję się bliżej jazzu niż kiedykolwiek, ponieważ jest w tej muzyce najwięcej improwizacji w porównaniu do jakiejkolwiek muzyki, którą dotychczas pisałem. Muzyka napisana na ten zespół jest dosyć prosta, ponieważ są to bity, które zrobiłem dla raperów i które potem przearanżowałem na kwartet jazzowy - tak Kuba Więcek mówił o swoim nowym zespole Hoshii.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Kuba więcek Grzegorz Tarwid hip-hop Dwójka Roch Siciński zespół

Grzegorz Tarwid: "Flowers" nagrywaliśmy na magnetofonie szpulowym

- Ja byłem liderem, jeśli chodzi o warstwę kompozycyjną, a Albert Karch pomógł przy realizacji tego nagrania. To on zainspirował mnie do decyzji, żeby nagrywać to u Piotra Zabrodzkiego na Pasterskiej. To studio jest o tyle ciekawe, że Piotrek, pianista, jest też od wielu lat kolekcjonerem starego sprzętu nagraniowego i nagrywaliśmy tę płytę na magnetofonie szpulowym. Dlatego ona brzmi tak niesamowicie - mówił w Dwójce pianista Grzegorz Tarwid o swojej nowej płycie pt. "Flowers".
Zobacz więcej na temat:  Jazz album albumy płyta Dwójka Roch Siciński Grzegorz Tarwid