Polskie Radio
Section05

Witold Zadrowski

Audycja "Co jest na tej taśmie?" i archiwalny reportaż Jerzego Janickiego i Witolda Zadrowskiego "Oczekiwanie - reportaż o tych, których JESZCZE nie ma"

Już w najbliższy poniedziałek obchodzimy Dzień Ojca – święto wszystkich ojców, które w Polsce celebrujemy od 1965 roku. Z tej okazji cofniemy się do lat 60., kiedy to ojcowie nie mieli wstępu na oddziały położnicze. W reportażu z 1960 roku usłyszymy, jak reporterzy - z pomocą krótkofalówek - pomagali świeżo upieczonym ojcom zdobyć pierwsze informacje o narodzinach ich dzieci. To niezwykła opowieść o ojcostwie w czasach, gdy rola taty była zupełnie inna niż dziś. 
Zobacz więcej na temat:  Studio Reportażu Polskiego Radia reportaż Jerzy Janicki Dorota Boniecka-Górny

Audycja "Co jest na tej taśmie?" i archiwalny reportaż Adama Wielowieyskiego i Witolda Zadrowskiego "Biuro pisania podań"

Podróż do świata, gdzie każde słowo miało wagę. Gdy sztuka pisania podań była rzemiosłem - dosłownie. Reportaż Adama Wielowieyskiego i Witolda Zadrowskiego z 1975 roku "Biuro pisania podań" opowiada o niezwykłym miejscu w Białymstoku, gdzie pan Anatol - właściciel niewielkiego biura przy rynku - każdego dnia od godziny 7.30 ręcznie sporządzał pisma, prośby i podania dla swoich klientów.
Zobacz więcej na temat:  Studio Reportażu Polskiego Radia reportaż Adam Wielowieyski Dorota Boniecka-Górny

Polskie Radio 24 "Trzy opowieści o Ziemi i Niebie". Filozoficzna opowieść o życiu

"Trzy opowieści o Ziemi i Niebie" to reportaż z 1979 roku autorstwa Adama Wielowieyskiego i Witolda Zadrowskiego. Dzieło zostało wyróżnione w konkursie Prix Futura w Berlinie jeszcze wtedy Zachodnim. W audycji "Co jest na tej taśmie?" o pracy i życiu Adama Wielowieyskiego mówiła jego żona - Grażyna Wielowieyska, również reportażystka.
Zobacz więcej na temat:  Dorota Boniecka-Górny reportaż Polskie Radio Polskie Radio 24 Adam Wielowieyski

"Biuro pisania podań". Słuchowisko dokumentalne Adama Wielowieyskiego i Witolda Zadrowskiego [POSŁUCHAJ]

W dzisiejszych czasach, gdy musimy napisać podanie, a nie wiemy, jak to zrobić, wystarczy, że skorzystamy z internetowej wyszukiwarki, gdzie znajdziemy różne schematy pisania podań. Inaczej było w latach 70. XX wieku i wcześniej. Trzeba było pójść do biura, które zajmowało się pisaniem ręcznym wszelakich podań.
Zobacz więcej na temat:  reportaż reportaż w Jedynce pr poleca Wiesław Molak Adam Wielowieyski