Polskie Radio
Section05
Lewis Hamilton

NASZ WYWIAD Były mistrz świata Formuły 1: Verstappen zasłużył na tytuł

- To, co widzieliśmy pod koniec Grand Prix Abu Zabi, powoduje, że ten sport jest tak ekscytujący. Szczerze? O tym wyścigu będzie się mówiło już zawsze - podkreślił były mistrz świata z 1978 roku Mario Andretti w rozmowie z Mateuszem Brożyną z portalu PolskieRadio24.pl. Max Verstappen (Red Bull) zdetronizował siedmiokrotnego czempiona Formuły 1 Lewisa Hamiltona (Mercedes) i został pierwszym holenderskim mistrzem świata. Sezon 2021 był jednym z najlepszych w historii tej dyscypliny.
Zobacz więcej na temat:  Formuła 1 Moto sport sporty motorowe SPORT Max Verstappen Lewis Hamilton NASZ WYWIAD opinie

Lewis Hamilton odejdzie z F1? Mocne słowa szefa Mercedesa

Lewis Hamilton przegrał z Maxem Verstappenem walkę o tytuł mistrza świata Formuły 1 po mocno kontrowersyjnym wyścigu o Grand Prix Abu Zabi. Mercedes złożył protesty, które zostały odrzucone i ostatecznie wycofał apelację i nie skorzystał z prawa do odwołania. Niesmak w obozie mistrzów świata konstruktorów pozostał, a szef zespołu Toto Wolff przekazał szokujące informacje na temat siedmiokrotnego mistrza świata F1.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lewis Hamilton Moto sport sporty motorowe Formuła 1 mercedes

Verstappen mistrzem świata, mimo protestów Mercedesa

Rywalizujący w mistrzostwach świata Formuły 1 zespół Mercedesa złożyli dwa oficjalne protesty w sprawie rozstrzygnięcia kończącego tegoroczny sezon wyścigu o Grand Prix Abu Zabi. Kierowca niemieckiego zespołu Lewis Hamilton na ostatnim okrążeniu stracił prowadzenie i tym samym tytuł na rzecz Maksa Verstappena. Sędziowie orzekli jednak, że nie doszło do złamania przepisów.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Moto sport sporty motorowe Formuła 1 mercedes Lewis Hamilton Max Verstappen

Verstappen mistrzem świata. Ten wyścig przejdzie do historii

Holender Max Verstappen z Red Bulla wygrał Grand Prix Abu Zabi - ostatni w sezonie wyścig Formuły 1 i został mistrzem świata. Drugie miejsce zajął Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes), który nie zdołał sięgnąć po ósmy mistrzowski tytuł. Losy mistrzostwa rozstrzygnęły się na ostatnim okrążeniu na torze Yas Marina.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Moto sport Formuła 1 Max Verstappen Lewis Hamilton

Hamilton nie gra fair? "Mercedes zastrasza Verstappena"

Wieloletni szef Formuły 1 Bernie Ecclestone zarzucił siedmiokrotnemu mistrzowi tej serii Brytyjczykowi Lewisowi Hamiltonowi, że ten nie zachowuje się fair w stosunku do Holendra Maksa Verstappena, który rywalizuje z nim o mistrzowski tytuł. - Max ma na głowie Hamiltona i Mercedesa, którzy nie grają uczciwie - ocenił w rozmowie z agencją AFP.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Moto sport Formuła 1 Lewis Hamilton Max Verstappen mercedes

Wielki wyczyn Hamiltona. Wygrał, mimo przeciwności

Broniący tytułu Lewis Hamilton z Mercedesa wygrał Grand Prix Sao Paulo Formuły 1 na torze Interlagos. Brytyjczyk, po nałożonej na niego karze, startował dopiero z dziesiątego pola, ale zdołał dojechać do mety pierwszy. Drugi był Holender Max Verstappen z Red Bulla, który pozostał liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.