Polskie Radio
Section05
MŚ siatkarzy 2022

TYLKO U NAS Debiutant dumny ze srebra. "Będę spał z tym medalem"

Polscy siatkarze po wywalczeniu wicemistrzostwa świata i przegranej w finale z Włochami 1:3, różnie oceniają swój występ. Początkowo radość ze srebra była nieco stonowana finałową porażką, ale z czasem zaczynają jednak doceniać ten sukces. - Ten medal to duży prezent i duże osiągnięcie - zapewnił środkowy Mateusz Poręba w rozmowie z Cezarym Gurjewem z Radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka MŚ siatkarzy 2022

MŚ siatkarzy 2022: Polacy wicemistrzami świata. Gurjew: przegraliśmy z potęgą

- Polacy dobrze zagrywali, ale ta zagrywka nie robiła żadnego wrażenia na rywalach. Na porażkę złożyło się wiele elementów, od drugiego seta brakowało świeżości. Na pewno wpływ na naszą drużynę miały też bardzo zacięte, wyczerpujące mecze z Amerykanami i Brazylijczykami - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gurjew, dziennikarz radiowej Jedynki, który komentował mecze Polaków na antenach Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Cezary Gurjew Tadeusz Płużański MŚ siatkarzy 2022

Siatkarze mają jasny cel. "Patrzymy tylko na jeden kolor"

Reprezentacja Polski siatkarzy awansowała do finału mistrzostw świata, pokonując w półfinale w Katowicach Brazylię 3:2. - Mamy co najmniej srebro, ale wszyscy patrzymy tylko na jeden kolor - powiedział po meczu przyjmujący polskiej kadry Kamil Semeniuk. - Finał to najważniejsze starcie, chcemy ten turniej zakończyć wygraną - zapewnił środkowy Mateusz Bieniek.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka MŚ siatkarzy 2022 Kamil Semeniuk Mateusz Bieniek

Polacy w finale MŚ w siatkówce. Witold Roman: w jakiejś części to sukces kibiców

- Jesteśmy drużyną bardziej wyrównaną, mamy zawodników, którzy prezentują w tej chwili lepszą formę indywidualnie, a do tego jeszcze kibice - należy podziękować ludziom, którzy cały piąty set stali i dopingowali nasz zespół. Ten sukces, w jakiejś części, jest sukcesem polskich kibiców - powiedział w Polskim Radiu 24 Witold Roman, były reprezentant Polski w siatkówce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA SPORT Siatkówka MŚ siatkarzy 2022