Polskie Radio
Section05
Mateusz Bieniek

Jest ważna zmiana w składzie Polaków na turniej finałowy LN

Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy Nikola Grbić ogłosił nazwiska 14 zawodników, którzy wezmą udział w turnieju finałowym Ligi Narodów, który w środę rozpocznie się w Gdańsku. W porównaniu z ostatnim turniejem fazy interkontynentalnej w drużynie doszło do jednej zmiany.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Liga Narodów siatkarzy Nikola Grbić Bartosz Kurek Mateusz Bieniek Jakub Kochanowski Bartosz Bednorz Tomasz Fornal Wilfredo Leon Kamil Semeniuk Aleksander Śliwka Paweł Zatorski

Kurek i Bieniek kontuzjowani? Grbić wyjaśnił sytuację

Polscy siatkarze pokonali Brazylię 3:1 w kolejnym meczu Ligi Narodów, ale kibiców mógł zmartwić fakt, że Bartosz Kurek opuścił boisko na początku trzeciego seta, a Mateusz Bieniek w ogóle się na nim nie pojawił. Selekcjoner polskiej kadry Nikola Grbić wyjaśnił, że atakujący oraz środkowy zmagają się z problemami zdrowotnymi.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Liga Narodów siatkarzy Nikola Grbić Bartosz Kurek Mateusz Bieniek

Grbić odkrył karty. Jest niespodzianka!

Selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski Nikola Grbić ogłosił powołania na turniej Ligi Narodów, który odbędzie się w filipińskim Pasay City. W 14-osobowej kadrze znaleźli się siatkarze, którzy w tym roku w reprezentacji jeszcze nie grali. Są to Jakub Popiwczak, Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka i Marcin Janusz. Szkoleniowiec nie powołał Tomasza Fornala.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Liga Narodów siatkarzy Nikola Grbić Bartosz Kurek Wilfredo Leon Bartosz Bednorz Aleksander Śliwka Kamil Semeniuk Jakub Kochanowski Mateusz Bieniek Paweł Zatorski

Emocji nie zabrakło. Mistrzowie olimpijscy pokonani

Polscy siatkarze rozpoczęli rywalizację w Lidze Narodów od zwycięstwa. W pierwszym meczu Biało-Czerwoni pokonali reprezentację Francji 3:1 (25:23, 18:25, 35:33, 25:15). Podopieczni Nikoli Grbicia mają zapewniony udział w turnieju finałowym jako gospodarze, więc główną stawką 12 meczów fazy zasadniczej będzie zbieranie punktów w rankingu FIVB.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Nikola Grbić Liga Narodów siatkarzy Mateusz Bieniek Kamil Semeniuk

Gwiazdy, powroty i młodzież. Jest kadra siatkarzy!

Selekcjoner Nikola Grbić ogłosił nazwiska 30 siatkarzy powołanych do kadry Polski na zbliżający się wielkimi krokami sezon reprezentacyjny. W zestawieniu nie brakuje gwiazd naszej siatkówki, ale też młodych talentów, które w ostatnich miesiącach błyszczały w PlusLidze. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Nikola Grbić Liga Narodów siatkarzy Bartosz Kurek Kamil Semeniuk Paweł Zatorski Mateusz Bieniek Jakub Kochanowski Aleksander Śliwka Tomasz Fornal Wilfredo Leon