X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Tadeusz Płużański

A. Stankowski o wizycie prezydenta w USA: przełamanie klątwy

- Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA jest przełamaniem odwiecznej klątwy położenia pomiędzy dwoma żywiołami: Niemcami i Rosją - powiedział w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski, publicysta "Gazety Polskiej". Gośćmi audycji byli również: Przemysław Harczuk (Super Express) i Cezary Krysztopa (Tygodnik Solidarność).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna Stany Zjednoczone USA Andrzej Duda Andrzej Duda w USA Donald Trump Adrian Stankowski Tadeusz Płużański

Gdańskie obchody rocznicy wyborów 4 czerwca. Komentarze

- Gdańskie obchody rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r. były politycznym festiwalem Platformy Obywatelskiej, skupionym wokół bieżącej walki politycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Potocki z tygodnika "Sieci". Do tematu odnieśli się również publicyści: Mirosław Skowron (SE), Jakub Maciejewski (GPC) i Adam Buła (Polska Times).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk wybory w Polsce Lech Wałęsa Aleksander Kwaśniewski Tadeusz Płużański

A. Rozpłochowski: brońmy dobrego imienia Zofii Klepackiej

Przed jednym z warszawskich lokali wyborczych doszło do słownej sprzeczki między Zofią Klepacką a dziennikarką TVN Kingą Rusin. Prezenterka krzyczała w kierunku zaangażowanej w walkę przeciwko ideologii LGBT Zofii Klepackiej słowa "wstyd, wstyd". W Polskim Radiu 24 odnieśli się do tego dawni działacze opozycji antykomunistycznej: Andrzej Michałowski, Andrzej Rozpłochowski i Wojciech Borowik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zofia Klepacka-Noceti Tadeusz Płużański homoseksualizm

A. Macierewicz: nasz cel to dogonienie Europy Zachodniej

- Nasze zwycięstwo w eurowyborach jest tylko zapowiedzią realizacji zadań, jakie przed nami stoją. Było to również zobowiązanie nas do kontynuowania pracy, która przyniosła sukcesy polskiemu narodowi - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceprezes tej partii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz Prawo i Sprawiedliwość Tadeusz Płużański wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 Koalicja Europejska Polskie Stronnictwo Ludowe

Spór o Westerplatte. "Ten teren to obraz nędzy i rozpaczy"

Rząd wyszedł z propozycją budowy muzeum na części terenów Westerplatte, co spotkało się z dezaprobatą władz Gdańska. - Prezydent Gdańska wykorzystuje Westeprplatte do tego, aby zamaskować fakt, że nie radzi sobie z tym terenem - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kubiak (Radio Gdańsk). - Pani Dulkiewicz nie chce oddać ani kawałka tego terenu jednocześnie nic tam nie robiąc - stwierdził Tadeusz Płużański. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tadeusz Płużański wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 Westerplatte

Donald Tusk na marszu "Polska w Europie". Komentarze

- Musi być bardzo źle, skoro Donald Tusk angażuje się jednoznacznie - mówił dziś w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie". Zdaniem Przemysława Harczuka z "Super Expressu" i "Do Rzeczy", wsparcie Donalda Tuska nie przełoży się na wynik wyborów majowych do Parlamentu Europejskiego i jesiennych do parlamentu krajowego, jest za to zapowiedzią gotowości startu w wyborach prezydenckich. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 wybory do Parlamentu Europejskiego Donald Tusk Tadeusz Płużański polityka

Wykład Donalda Tuska na UW. "Trudno to uznać za przełom"

"Nie może być tak, że władza raz do roku obchodzi święto konstytucji, a na co dzień konstytucję obchodzi" - powiedział Donald Tusk w swoim wystąpieniu na Uniwersytecie Warszawskim. Wykład szefa Rady Europejskiej w Polskim Radiu 24 komentowali publicyści i przedstawiciele opozycji antykomunistycznej: Michał Wróblewski, Jacek Liziniewicz, Marek Król, Tomasz Truskawa, Andrzej Michałowski i Ryszard Majdzik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Uniwersytet Warszawski Marek Król Jacek Liziniewicz Jerzy Jachowicz Tadeusz Płużański

Prezydent proponuje konstytucyjną obecność w UE. Komentarze

"Trzeba dyskutować nad zmianami w konstytucji, o tym, czy powinniśmy zagwarantować w konstytucji obecność w UE i NATO - osobiście uważam, że tak. Powinniśmy jednak starać się, żeby postanowienia konstytucji były wypełniane" - mówił Andrzej Duda podczas obchodów Święta Konstytucji 3 maja. Do słów prezydenta w Polskim Radiu 24 odnieśli się publicyści: Przemysław Harczuk (Do Rzeczy) , Andrzej Potocki (Sieci) i Adam Buła (Polska Times).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda NATO Unia Europejska Tadeusz Płużański

Konwencja PiS w Poznaniu. Komentarze działaczy "Solidarności"

- Dobrze się stało, że prezes Jarosław Kaczyński jednoznacznie zaznaczył obecność Polski w Unii Europejskiej i NATO. Jest to kwestia naszego bezpieczeństwa i naszego ekonomicznego bytu - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Borowik, działacz "Solidarności". Regionalną konwencje PiS w Poznaniu komentowali również inni b. opozycjoniści: Andrzej Michałowski i Adam Macedoński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki premier Tadeusz Płużański konwencja PiS w Poznaniu

Andrzej Melak: po 1989 r. kłamstwo katyńskie nadal trwało

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Upamiętnia on rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu pod Smoleńskiem w Rosji, masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. W Polskim Radiu 24 swoją walkę o historyczną prawdę przypomniał poseł Andrzej Melak - prezes Komitetu Katyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katyń zbrodnia katyńska Tadeusz Płużański