X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Tadeusz Płużański

Opozycjonista PRL: kasta sędziowska nie została zweryfikowana po Okrągłym Stole

- Większość społeczeństwa polskiego chce naprawy wymiaru sprawiedliwości i oczekuje, że rząd nie ustąpi. Nie można bronić ludzi stanu wojennego i resortowych dzieci - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Majdzik, opozycjonista z PRL. Gościem audycji był również inny opozycjonista z okresu PRL, Andrzej Michałowski, a także Wojciech Borowik ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Senat Tomasz Grodzki Andrzej Duda Izrael Rosja Tadeusz Płużański

Wojciech Borowik: 100. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 niewygodna dla Putina

- Prezydent Rosji chce przykryć 100-lecie Bitwy Warszawskiej 1920 roku. To rocznica bardzo niewygodna dla Putina. Sowieci przegrali, a my - Polacy ochroniliśmy Europę przed komunizmem - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Wojciech Borowik (prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa). Gośćmi audycji byli także Andrzej Rozpłochowski i Andrzej Michałowski (opozycjoniści z lat PRL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Tadeusz Płużański Kościół katolicki Rosja Władimir Putin

Dyrektor IPN w Katowicach o strajku w "Piaście": nie złamano oporu

- Wyjątkowość strajku w "Piaście" polega na tym, że protestujący wytrwali - nie złamano oporu załogi mimo nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Warto podkreślić, że nie był to jedyny strajk podziemny w tym czasie - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dr Andrzej Sznajder, dyrektor oddziału IPN w Katowicach.
Zobacz więcej na temat:  stan wojenny PRL strajki Górny Śląsk kopalnia Wujek Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański POLSKA

Krzysztof Kawęcki: Władimir Putin ma zakusy imperialne

- Celem jest izolacja Polski bo wypowiedzi Władimira Putina są skierowane do opinii zachodniej by pokazać, że Rosja ma być ważnym elementem gry światowej - mówił w PR24 dr Krzysztof Kawęcki. Gośćmi audycji byli też Andrzej Rafał Potocki z Sieci i Jarosław Włodarczyk z Press Club Polska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Władimir Putin stosunki polsko-rosyjskie Rosja Tadeusz Płużański ŚWIAT Europa Unia Europejska

A. Kołakowski: środowiska zbudowane na kłamstwie atakują abpa Jędraszewskiego

- Arcybiskup Jędraszewski zwrócił uwagę na najważniejszą rzecz: że ideologia niszczy człowieka. Jeżeli podporządkujemy życie ideologii, to człowiek staje się nie podmiotem, a przedmiotem rzeczywistości - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Andrzej Kołakowski. Gośćmi byli też inni działacze podziemia z czasów PRL: Andrzej Rozpłochowski i Wojciech Borowik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Tadeusz Płużański ekologia Marek Jędraszewski Kościół katolicki

"To zupełne bezprawie". Macierewicz o działaniach TSUE wobec Polski

- Ustawa o sądownictwie była niezbędna ze względu na próbę interwencji ze strony TSUE, który próbował interweniować w polski system prawodawczy. To jest zupełne bezprawie - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz. Wiceprezes PiS i były szef MON komentował uchwaloną wczoraj przez Sejm ustawę o ustroju sądów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA reforma sądownictwa sądownictwo sąd Antoni Macierewicz Tadeusz Płużański

Lewica chce wysokich emerytur dla b. esbeków. Historyk: to budzi zgorszenie

Projekt przywrócenia wysokich emerytur byłym funkcjonariuszom Służby Bezpieczeństwa "moralnie na pewno nie jest w porządku" - stwierdził w Polskim Radiu 24 historyk dr Arkadiusz Kazański z Muzeum II Wojny Światowej i gdańskiego IPN-u. Wybór daty jego złożenia w parlamencie nazwał z kolei "wielce niefortunnym".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka emerytura emerytury mundurowe służba bezpieczeństwa PRL historia Polski HISTORIA kopalnia Wujek Grudzień 1970 stan wojenny Tadeusz Płużański

Publicysta: PO popełniła błąd stawiając na Kidawę-Błońską

- W drugiej turze wyborów prezydenckich Jacek Jaśkowiak i tak miałby gwarantowany żelazny elektorat PO - ten sam, który zagłosuje na Małgorzatę Kidawę-Błońską, ale w przeciwieństwie do niej, w kampanii by nie tracił - ocenił w Polskim Radiu 24 Mirosław Skowron z "Super Expressu". Gośćmi Polskiego Radia byli także Igor Szczęsnowicz z "Gazety Polskiej Codziennie" i Andrzej Rafał Potocki z "Sieci". Sprawę komentowali także: dr Tomasz Herudziński z SGGW i Michał Płociński z Rzeczpospolitej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Tadeusz Płużański Platforma Obywatelska wybory prezydenckie 2020 Małgorzata Kidawa-Błońska

Szef krakowskiego IPN-u: ks. Władysław Gurgacz żył nade wszystko wiarą

- Ks. Władysław Gurgacz, ps. Sem został skazany na śmierć 14 sierpnia 1949 r. Wyrok wykonano miesiąc później na dziedzińcu więzienia przy ul. Montelupich w Krakowie. - Poza tym, że był kapelanem podziemia niepodległościowego, był także malarzem, a nade wszystkim mistykiem - mówił w Polskim Radiu 24 o wybitnym duchownym dr Filip Musiał, dyrektor oddziału krakowskiego Instytutu Pamięci Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski Żołnierze Wyklęci komunizm Tadeusz Płużański Armia Krajowa Narodowe Siły Zbrojne