X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Maciej Łukasz Gołębiowski

Kent Nagano: trudno słucha się tylko muzyki złej jakości

- Na letnim festiwalu niedaleko Montrealu zagraliśmy "Pasję wg św. Łukasza". Była tam publiczność, która z pewnością nigdy nie slyszała żadnego utworu Krzysztofa Pendereckiego. Jednak gdy wybrzmiał ostatni akord, wszyscy natychmiast zerwali się z miejsc, głośno bijąc brawo. Tak zawładnęły nimi te ogromne emocje i energia - mówił w Dwójce słynny amerykański dyrygent.
Zobacz więcej na temat:  Salzburg Krzysztof Penderecki MUZYKA Maciej Łukasz Gołębiowski

Od Bobrowicza do Wagnera. Spełniliśmy życzenia

"Koncert klarnetowy" B-dur Karola Kurpińskiego, "Wielkie wariacje" Jana Nepomucena Bobrowicza na temat "La ci darem la mano" z opery Mozarta, "Koncert wiolonczelowy" a-moll op. 129 Roberta Schumanna, wybrane walce i polki Johanna Straussa syna, "Preludium" Richarda Wagnera do opery "Śpiewacy Norymberscy" i "Morskie Oko" – uwertura na orkiestrę op. 19 Zygmunta Noskowskiego. Oto utwory, które zagraliśmy w audycji.
Zobacz więcej na temat:  Płyty MUZYKA muzyka klasyczna Maciej Łukasz Gołębiowski

Polska odsłona "Dwójki na życzenie"

W specjalnym - bo skupionym tylko wokół polskich utworów - wydaniu naszej muzycznej zabawy słuchaliśmy, decyzją słuchaczy, następujących dzieł: Mikołaja z Radomia "Glorię" i "Credo", Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego "Completorium", Józefa Władysława Krogulskiego Oktet fortepianowy d-moll, Stanisława Moniuszki Uwerturę fantastyczną "Bajka", Wojciecha Kilara "Orawę" i Pawła Szymańskiego III Partitę na klawesyn i orkiestrę.  
Zobacz więcej na temat:  muzyka klasyczna konkurs Maciej Łukasz Gołębiowski