Polskie Radio
Section05

Małgorzata Manowska

TYLKO U NAS Trybunał Stanu dla Manowskiej, wniosek pięciu sędziów. Rosati: to jasny sygnał

- Biorąc pod uwagę dotychczasowe postępowanie pani Manowskiej jako przewodniczącej Trybunału Stanu, nie mamy zaufania, że wnioskowi, który został skierowany przez prokuraturę, zostanie nadany bieg. Dlatego złożyliśmy wniosek o zwołanie pełnego składu Trybunału Stanu - powiedział we wtorek Polskiemu Radiu Przemysław Rosati, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, członek Trybunału Stanu i jeden z sygnatariuszy wspomnianego wniosku.
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy polityka Przemysław Rosati POLSKA immunitet Trybunał Stanu

Manowska kwestionuje zarzuty Bodnara. Napisała do Hołowni

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska zakwestionowała zarzuty Adama Bodnara dotyczące rzekomych nieprawidłowości w procedurze rozpoznawania protestów wyborczych po wyborach prezydenckich. W liście do marszałka Sejmu Szymona Hołowni oceniła, że część twierdzeń zawartych w piśmie prokuratora generalnego z 17 lipca była nieprawdziwa i nieznajdująca podstawy w przepisach prawa. 
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2025 protest Adam Bodnar Szymon Hołownia Sąd Najwyższy POLSKA

Polskie Radio 24 "Klincz konstytucyjny i prawny". Poseł KO o Trybunale Stanu

 - Wiemy dokładnie, jakie były polityczne motywacje w majstrowaniu w polskim wymiarze sprawiedliwości, dlaczego upolityczniono Krajową Radę Sądownictwa oraz dlaczego delegowano do chociażby Trybunału Konstytucyjnego nie sędziów, ale czynnych polityków. Robiono to właśnie po to, aby sytuacja prawna była bardzo skomplikowana, aby też mieć przewagę konstytucyjną - mówił w Polskim Radiu 24 Patryk Jaskulski (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Trybunał Stanu Trybunał Konstytucyjny

STREFA WPŁYWÓW Reforma sądów. "Przewrócili wszystko do góry nogami"

- Nie można przyjść i kazać sędziemu wydać taki, a nie inny wyrok. Nie można nakazać mu wierzyć, że prawo ma tak wyglądać, a nie inaczej - powiedział w "Strefie Wpływów" Piotr Prusinowski. Sędzia SN odniósł się do reformy sądownictwa, którą przeprowadził PiS, i oporu, jaki stawiało jej wówczas środowisko polskich sędziów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo sąd krs Sąd Najwyższy reforma sądownictwa Renata Grochal Jacek Czarnecki Roch Kowalski PiS Polskie Radio

Manowska o swoim immunitecie. "Nie mam innego wyjścia"

- To jest po prostu działalność absolutnie jednostronna. My, czyli "neonówki" nie zostaliśmy zaproszeni na to spotkanie - powiedziała w sobotę Małgorzata Manowska. Przewodnicząca Trybunału Stanu i pełniąca obowiązki I prezes Sądu Najwyższego skomentowała w ten sposób piątkowe spotkanie premiera i ministra sprawiedliwości ze środowiskiem prawniczym, na mocy którego wypracowano porozumienie ws. neosędziów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy prawo krs

STREFA WPŁYWÓW Sędzia Sądu Najwyższego o Małgorzacie Manowskiej. "Upatruje we mnie powodów swych nieszczęść"

- Chyba I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska stosuje wykładnię prawa w zależności od zmiany premierów - powiedział Piotr Prusinowski w podcaście Polskiego Radia "Strefa Wpływów". Z byłym prezesem Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego rozmawiali Renata Grochal, Jacek Czarnecki i Roch Kowalski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy reforma sądownictwa Renata Grochal Roch Kowalski Jacek Czarnecki W POLSKIM RADIU