Polskie Radio
Section05
Arkadiusz Myrcha

Imigranckie zamieszki we Francji. Cieplucha: ich konsekwencją będzie radykalizacja nastrojów rdzennych mieszkańców

– Jednym z negatywnych efektów tego, co dzieje się dziś na ulicach Paryża będzie dalsza radykalizacja nastrojów antyimigranckich wśród rdzennych Francuzów – powiedział w "Śniadaniu w Trójce" wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha. O zamieszkach we Francji dyskutowali w Programie 3 Polskiego Radia również prof. Andrzej Zybertowicz oraz posłowie Maciej Gdula, Marek Sawicki, Arkadiusz Myrcha i Bartosz Kownacki.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Beata Michniewicz ŚWIAT Europa Francja zamieszki migracja Andrzej Zybertowicz Arkadiusz Myrcha Bartosz Kownacki Marek Sawicki Maciej Gdula

Wysadzenie zapory na Dnieprze. Myrcha: mamy problem z obecnością Rosji w RB ONZ

- To poważne wyzwanie, jak postępować z bezwzględnym agresorem - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Arkadiusz Myrcha, poseł Platformy Obywatelskiej, odnosząc się do agresji Rosji na Ukrainę i wysadzenia tamy w Nowej Kachowce. Zgodził się, że społeczność międzynarodowa ma ogromny problem w związku z obecnością Rosji w strukturach Rady Bezpieczeństwa ONZ. 
Zobacz więcej na temat:  Arkadiusz Myrcha Katarzyna Gójska ŚWIAT Europa Rosja wojna na Ukrainie ONZ

Trzaskowski wystartuje w wyborach do Sejmu i Senatu? Poseł PO: przede wszystkim ma obowiązki jako prezydent Warszawy

- Rafał Trzaskowski przede wszystkim ma obowiązki jako prezydent Warszawy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Arkadiusz Myrcha. Poseł Platformy Obywatelskiej tak komentował sugestie o tym, że w nadchodzących wyborach Rafał Trzaskowski może być potencjalną lokomotywą wyborczą. Myrcha dodał, że "wielu samorządowców będzie stawało przed trudnym dylematem: czy dokończyć swoją misję w samorządzie, czy może podejmować trud i startować w wyborach".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Arkadiusz Myrcha Platforma Obywatelska polityka wybory w Polsce Krzysztof Świątek

Opozycja z jedną listą na wybory? Myrcha: im mniej rywalizacji, tym lepiej

- Uważam, że trzeba minimalizować rozczłonkowanie sił politycznych będących po stronie demokratycznej. Im mniej rywalizacji między nami, im większe skupienie na PiS, tym większa szansa na wygraną - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PO Arkadiusz Myrcha. - Powinniśmy polegać na twardej matematyce, na twardych badaniach, a te pokazują, że zjednoczona lista ma największe szanse - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA opozycja wybory w Polsce Arkadiusz Myrcha Platforma Obywatelska wybory sondaże

Poseł PO i lichwiarskie interesy? "Przestał pracować dla kancelarii"

Arkadiusz Myrcha przez 2,5 roku był jednocześnie posłem i jednym z trzech wspólników toruńskiej kancelarii prawnej świadczącej usługi na rzecz firmy pożyczkowej, której właściciele są obecnie oskarżeni o lichwę i oszustwa - napisano na łamach środowej "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media Gazeta Polska oszustwa przestępczość pożyczka nieruchomości Arkadiusz Myrcha Platforma Obywatelska polityka

"Mamy paletę znakomitych polityków". Myrcha o możliwej zmianie kandydata KO w wyborach

- Będą rozpisane nowe wybory i Koalicja Obywatelska będzie do nich szła ze swoim kandydatem na prezydenta. Jednak spekulacje dotyczące tego tematu są kompletnie niepotrzebne. Pani Kidawa-Błońska nie zapowiedziała rezygnacji, nie stwierdziła, że nie startuje. Te dyskusje biorą się trochę z niczego - powiedział Arkadiusz Myrcha z KO, komentując informacje o możliwości zmiany kandydata w wyborach prezydenckich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Arkadiusz Myrcha wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce koalicja obywatelska opozycja Małgorzata Kidawa-Błońska kampania prezydencka

Marek Ast: sędziowie Izby Dyscyplinarnej SN są niezawiśli

– Postępowanie dyscyplinarne nie działało, sędziowie zamiast być karani, byli bronieni. Jesteśmy zdeterminowani, aby kontynuować reformę sądownictwa – powiedział w radiowej Trójce Marek Ast, przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości. W audycji wziął udział również Arkadiusz Myrcha, poseł PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka Mariusz Krzemiński sądownictwo Sąd Najwyższy Marek Ast Arkadiusz Myrcha

"Taśmy Neumanna". Joanna Lichocka: absolutny upadek jakichkolwiek standardów

- Pan Neumann popisał się skrajnie wulgarnym i knajackim językiem - stwierdziła Joanna Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości. – Zachował się odpowiedzialnie i honorowo rezygnując z funkcji przewodniczącego klubu parlamentarnego - wskazał z kolei Arkadiusz Myrcha z Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Joanna Lichocka Sławomir Neumann Arkadiusz Myrcha wybory parlamentarne Wybory parlamentarne 2019 wybory w Polsce nagrania taśmy sławomira neumanna koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Dorota Kania POLSKA

Napięta sytuacja w oświacie. Politycy komentują

– Zrzucanie odpowiedzialności na obecnie rządzących ws. sytuacji w oświacie, jest bardzo nieuczciwe – mówił w "Pulsie Trójki" Jacek Żalek, polityk Porozumienia. Nie zgodził się z nim jednak Arkadiusz Myrcha z Platformy Obywatelskiej, który ocenił, że groźba strajku ze strony związkowców, to wynik postawy m.in. Anny Zalewskiej, szefowej MEN. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka edukacja Arkadiusz Myrcha Jacek Żalek Ministerstwo Edukacji Narodowej Związek Nauczycielstwa Polskiego

Czy Koalicja Obywatelska obejmie kolejne partie? Komentarze

- Nie uważam, że połączenie klubów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej to dobry pomysł - powiedział Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna). - Mam nadzieję, że Koalicja Obywatelska będzie się rozszerzać - podkreślił Arkadiusz Myrcha (Platforma Obywatelska). Goście Polskiego Radia 24 mówili o współpracy w ramach Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  polityka koalicja obywatelska Arkadiusz Myrcha Jerzy Meysztowicz Platforma Obywatelska Nowoczesna

Arkadiusz Myrcha (PO): "ACTA2" nie dotyczą osób prywatnych

Przyjęty we środę przez Parlament Europejski projekt dyrektywy o prawie autorskim ma zmienić zasady publikowania i monitorowania treści w internecie. Przeciwko projektowi głosowali europosłowie PiS. - Umieszczanie linków w ogóle się nie zmieni. Cały czas będzie można to robić bezpiecznie – tłumaczył w "Rozmowie PR24” Arkadiusz Myrcha, poseł Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska dyrektywa UE dyrektywa UE o prawach autorskich Arkadiusz Myrcha Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość internet ŚWIAT

Dwugłos polityków PiS i PO ws. posiedzeń komisji ds. VAT

– Posiedzenia niejawne komisji ds. VAT są bardziej merytoryczne niż te przed kamerami, ale nie byłyby zbyt interesujące dla widza – w ten sposób Kazimierz Smoliński, polityk PiS, odniósł się w "Pulsie Trójki" do zarzutów PO, która domaga się upublicznienia posiedzeń. – Podczas pierwszych prac każdej komisji rozstrzygają się istotne sprawy – stwierdził natomiast Arkadiusz Myrcha, poseł PO. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Arkadiusz Myrcha vat wyłudzenia Sejm komisja śledcza POLSKA