X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
parlament w Polsce

"Sztuka Słuchania". Polityczne echa rozłamu w Nowoczesnej

Co dalej z Nowoczesną? Jakie będą dalsze losy partii po zmianach barw klubowych ośmiu posłów na rzecz Platformy Obywatelskiej? Na te pytania na antenie Polskiego Radia 24 próbowali odpowiedzieć politycy: Ryszard Czarnecki (Prawo i Sprawiedliwość), Sławomir Potapowicz (Nowoczesna), Urszula Pasławska (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm parlament w Polsce Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Ryszard Czarnecki PiS Nowoczesna Urszula Pasławska PSL Polskie Stronnictwo Ludowe

Nowelizacja ustawy o SN. Polityczne echa decyzji parlamentu

Parlament przyjął nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym dotyczącą powrotu do pełnienia urzędu sędziów SN i NSA, którzy przeszli w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia. Na antenie Polskiego Radia 24 wydarzenia te komentowali działacze organizacji młodzieżowych: Patryk Palczewski (Forum Młodych PiS), Rafał Lipski (Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej), Mateusz Domalążek (Klub Młodych Kukiz 15), Jakub Drożdż (Młoda Prawica Porozumienie).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Małgorzata Gersdorf Prawo i Sprawiedliwość parlament w Polsce Sejm PiS Kukiz'15

Warszawa: ruszył XXIV. Sejm Dzieci i Młodzieży

"Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej" to hasło przewodnie obradującego w czwartek Sejmu Dzieci i Młodzieży, wzorowanego na procedurach obowiązujących w prawdziwym parlamencie. SDiM jest przedsięwzięciem edukacyjnym, konkursem, w którym nagrodą dla najlepszych 230 dwuosobowych zespołów z całej Polski jest udział w obradach w sali posiedzeń Sejmu. Adresatami konkursu są uczniowie w wieku 13-17 lat. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm dzieci parlament w Polsce

Sondaż CBOS: wyraźna przewaga PiS

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w drugiej połowie sierpnia, PiS (wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem) uzyskałoby 44 procent poparcia osób deklarujących udział w głosowaniu. Na PO zagłosowałoby 19 proc., na ruch Kukiz'15 - 7 proc., a na PSL - 5 proc. - wynika z sondażu CBOS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż Sejm parlament w Polsce Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe Kukiz'15 Nowoczesna polityka

Czarnecki: liczymy, że prezydent uszanuje wolę parlamentu

- Mam wrażenie, że mniejsze partie, które nie potrafią pozyskać poparcia wyborców, "chwyciły się jak pijany płotu", mówiąc że nowelizacja ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego jest dla nich dyskryminująca - mówił w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Ryszard Czarnecki. - Może po prostu trzeba zakasać rękawy i wziąć się do pracy, by zdobyć większe poparcie - dodawał europoseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 Parlament Europejski parlament w Polsce PiS Ryszard Czarnecki

Młodzi politycy o posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego

W piątek odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, na którym prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu i 100-lecia odzyskania niepodległości. W Młodej Audycji Politycznej kontrowersje wokół przebiegu uroczystości komentowali: Michał Moskal (Forum Młodych PiS), Michał Jakubek (Młodzi Demokraci PO) oraz Mateusz Duch (Klub Młodych Kukiz 15).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka parlament w Polsce Zgromadzenie Narodowe NATO

550 lat parlamentaryzmu. Jak powstawał sejm?

550 lat temu - 13 lipca 1468 r. odbył się sejmik generalny w Kole, który stanowił preludium do pierwszego w polskiej historii dwuizbowego sejmu walnego w Piotrkowie 9 października 1468 r. O pierwszych sejmikach, poprzez Sejm Czteroletni aż do czasów współczesnych, w audycji „Nos Kleopatry” rozmawialiśmy z prof. Anną Grześkowiak-Krwawicz, historykiem z Instytutu Badań Literackich.
Zobacz więcej na temat:  fakty opinie ciekawostki Sejm sejm pr24 parlament w Polsce Senat Rzeczpospolita historia Polski

550 lat parlamentaryzmu w Polsce. Komentarze polityków

Ponad 5 stuleci minęło od początków parlamentaryzmu w Polsce. Z tej okazji na dziedzińcu Zamku Królewskiego zebrało się w piątek Zgromadzenie Narodowe. Wśród gości byli parlamentarzyści, dyplomaci i zagraniczni goście. Orędzie wygłosił prezydent Andrzej Duda. O tym wydarzeniu mówili goście "Śniadania w Trójce".
Zobacz więcej na temat:  parlament w Polsce polityka Beata Michniewicz POLSKA Małgorzata Kidawa-Błońska Grzegorz Długi Kornel Morawiecki Adam Szłapka Piotr Zgorzelski Jarosław Sellin