Polskie Radio
Section05
parlament w Polsce

Polska delegacja złoży wizytę w Macedonii Północnej. Na jej czele stanie Ryszard Terlecki

Centrum Informacyjna Sejmu przekazało, że wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki będzie przewodniczył delegacji polskiego parlamentu, która w niedzielę uda się z wizytą do Macedonii Północnej. Podczas wizyty, która potrwa do wtorku, delegacja spotka się m.in. z tamtejszymi wicepremierami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Terlecki PiS Prawo i Sprawiedliwość Anita Czerwińska Anna Kwiecień Bogusław Sonik delegacja parlament w Polsce Sejm Senat Macedonia Północna

Ustawa wiatrakowa. Minister Puda liczy na szybkie przegłosowanie jej przez parlament

- Chcemy, by pierwsze pieniądze z Unii Europejskiej dotyczące KPO trafiły do Polski jak najszybciej, byśmy mogli złożyć pierwszy wniosek o płatność - powiedział szef MFiPR Grzegorz Puda. Jak dodał, ma nadzieję, że ustawa wiatrakowa zostanie przegłosowana przez parlament jak najszybciej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA legislacja parlament w Polsce ustawa Krajowy Plan Odbudowy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda POLSKA inwestycje fundusze unijne bezpieczeństwo energetyczne energia odnawialna energia elektryczna

Pielgrzymka Parlamentarzystów na Jasną Górę. Marszałek Sejmu: politycy modlą się o pokój na Ukrainie

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek powiedziała, że parlamentarzyści każdego roku pielgrzymują do Częstochowy, aby podziękować za łaski, prosić o opiekę i przeprosić za błędy. Wśród uczestników 34. Pielgrzymki Parlamentarzystów na Jasną Górę są między innymi premier Mateusz Morawiecki i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jasna Góra parlament w Polsce pielgrzymka Częstochowa regiony śląskie

Pieniądze z KPO trafią do Polski przed wyborami? Minister ds. UE: bardzo duża szansa

Minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk ocenił, że jest szansa, by pierwsze pieniądze z KPO trafiły do Polski przed wyborami. Jak zaznaczył "szansa jest tym większa, im szybciej przyjęta zostanie nowelizacja".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Krajowy Program Odbudowy szymon szynkowski vel sęk Szymon Szynkowski Parlament Europejski parlament w Polsce

"Razem możemy pokonać Rosję". Bilans wizyty marszałek Sejmu w Kanadzie

- To była bardzo ważna wizyta - mówi, w rozmowie z Polskim Radiem dla Zagranicy, Elżbieta Witek, marszałek Sejmu RP, o pobycie polskiej delegacji w Kanadzie. - Wszystkich przekonywałam, że tak jak my to robimy, jak robi to Polska, trzeba pomagać Ukrainie jak najszybciej wygrać tę wojnę. Jest to potrzebne po to, by cały świat mógł być wolny i demokratyczny. A tylko razem pokonamy Rosję - powiedziała marszałek Elżbieta Witek.
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Witek Sejm Kanada Polonia Polacy za granicą parlament w Polsce

Dera: kwestia organizacji Izby Dyscyplinarnej zależy tylko od Polaków i polskiego parlamentu

Prezydent Andrzej Duda złożył na początku lutego w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. - Myślę, że zostanie przyjęty przez parlament, bo te pieniądze są Polsce bardzo potrzebne - mówi o unijnych funduszach z Krajowego Planu Odbudowy Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Jachowicz Andrzej Duda Andrzej Dera Krajowy Plan Odbudowy Sąd Najwyższy parlament w Polsce Komisja Europejska Unia Europejska sądownictwo POLSKA