Polskie Radio
Section05
parlament w Polsce

Inicjatywa "Stop pedofilii". KO i Lewica za odrzuceniem obywatelskiego projektu

Kluby KO i Lewicy chcą odrzucenia obywatelskiego projektu inicjatywy "Stop pedofilii" wprowadzającego m.in. kary pozbawienia wolności za publiczne propagowanie obcowania płciowego wśród osób niepełnoletnich. Za pracami nad projektem opowiedział się m.in. resort sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  polityka pedofilia Sejm parlament w Polsce koalicja obywatelska lewica Prawo i Sprawiedliwość Konfederacja POLSKA walka z pedofilią

Specustawa funduszowa i głosowanie korespondencyjne. Sejm zajmie się nimi jeszcze w tym tygodniu

- Sejm na piątkowym posiedzeniu ma zająć się projektami: specustawy funduszowej i głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich w 2020 r. Możliwe, że zajmie się też projektem zwiększenia środków na nauczanie przez internet - powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Sejm POLSKA Ryszard Terlecki parlament w Polsce Prawo i Sprawiedliwość ustawa polityka wybory prezydenckie 2020

PO przeciwna zdalnemu posiedzeniu Sejmu. Sakiewicz: szczyt nieodpowiedzialności i gra prawem do życia

- Platforma Obywatelska odczuwa nieznośną potrzebę bytu. Jej politycy postanowili  - na zasadzie krzyku dziecka: zwróć na mnie uwagę! - przeszkadzać. Naraża nas to na paraliż państwa i jeszcze większe rozniesienie zarazy - powiedział Tomasz Sakiewicz, red. nacz. "Gazety Polskiej". - Platforma bierze na siebie odpowiedzialność za każdą osobę, która w trakcie posiedzenia Sejmu zakazi się koronawirusem - dodał Piotr Cywiński z portalu wpolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce Sejm opozycja Platforma Obywatelska parlament w Polsce tarcza antykryzysowa Michał Rachoń Tomasz Sakiewicz

"Nie wiadomo nawet kiedy są głosowania". Parlamentarzyści KO mówią o chaosie w Senacie

Dwaj byli posłowie - Antoni Mężydło i Paweł Arndt, którzy w tej kadencji po raz pierwszy zasiadają w Senacie, skrytykowali tryb pracy izby wyższej. Co ciekawe ci senatorzy wywodzą się ze środowiska Koalicji Obywatelskiej, która ma aktualnie największy wpływ na pracę Senatu. Czy marszałek Tomasz Grodzki ma wobec tego powody do niepokoju?
Zobacz więcej na temat:  Senat polityka parlament w Polsce koalicja obywatelska POLSKA opozycja

Rzecznik rządu: nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce

"W związku z pojawiającymi się pytaniami na temat koronawirusa informuję, że obecnie nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zachorowania na terenie Polski" - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. W poniedziałek na dodatkowym posiedzeniu zbiera się Sejm, podczas którego rząd przedstawi informację dotyczącą koronawirusa. 
Zobacz więcej na temat:  koronawirus choroby zakaźne zdrowie POLSKA Sejm parlament w Polsce

"Chcemy, żeby ten spór się zakończył". Marek Suski ws. głosowania nad ustawami sądowymi

Wiceszef klubu Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski powiedział portalowi PolskieRadio24.pl, że jego klub poprze ustawę dyscyplinującą sędziów. - Chcemy, żeby ten spór się zakończył, żeby sądownictwo służyło społeczeństwu - mówi polityk PiS. Głosowanie nad ustawą w czwartek późnym popołudniem w Sejmie. 
Zobacz więcej na temat:  Marek Suski Sejm reforma sądownictwa POLSKA sądownictwo Prawo i Sprawiedliwość PiS parlament w Polsce