Polskie Radio
Section05
immunitet

Sędzia podejrzewany o gwałt na byłej partnerce. SN uchylił mu immunitet

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego uchyliła w poniedziałek immunitet sędziemu, który miał dopuścić się gwałtu i wyraziła zgodę na jego zatrzymanie oraz pociągnięcie do odpowiedzialności karnej. - Postanowienie jest nieprawomocne - poinformował rzecznik tej Izby Piotr Falkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy przestępczość Prokuratura Krajowa prokuratura immunitet molestowanie seksualne

Prokuratura postawi zarzuty Beacie Morawiec. Zeznania urzędników obciążają sędzię

Prokuratura zamierza postawić sędzi Beacie Morawiec zarzuty przywłaszczenia środków publicznych, działania na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nadużycia uprawnień i przyjęcia korzyści majątkowej. Ujawnione zostały zeznanie urzędników Sądu Apelacyjnego w Krakowie obciążające Morawiec.
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo POLSKA immunitet Kraków prokuratura

"Zaangażowanie polityczne służy przykryciu osobistych spraw". Pereira o sprawie sędzi Morawiec

- Wobec jakiejś osoby pojawiają się standardowe działania służb takich jak CBA czy prokuratura, a ona zaczyna (...) polityczny rwetes, czyli angażuje się w jakiejś organizacje, działania polityczne i uwaga zaczyna być przekierowywana na to, że zła prokuratura, złe CBA pewnie chce się zemścić za to, że ktoś jest przeciwko tej władzy - mówił w Polskim Radiu 24 szef portalu TVP.info Samuel Pereira, komentując najnowsze informacje dotyczące sędzi Beaty Morawiec.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Samuel Pereira POLSKA sądownictwo sąd Sąd Najwyższy immunitet

"Nie stawiając się przed sądem, bierze na siebie ryzyko". Prof. Zaleśny o sprawie sędzi Morawiec

- Jeśli osoba nie stawia się przed sądem w celu przeprowadzenia postępowania, którego efektem będzie podjęcie decyzji co do uchylenia immunitetu, to bierze na siebie ryzyko, że jej racje nie będą w całej rozciągłości przedstawione - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Zaleśny, konstytucjonalista i politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, odnosząc się do sprawy sędzi Beaty Morawiec przed Izbą Dyscyplinarną Sądu Najwyższego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy immunitet