X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Sprawiedliwości

Szkolenia dla Themis za pieniądze sądu

Obecna szefowa stowarzyszenia sędziowskiego Themis Beata Morawiec w czasie, gdy była jeszcze prezesem Sądu Okręgowego w Krakowie namawiała i sprawiła, że nie tylko ten sąd, ale i kilka innych sądów zdecydowało się na szkolenia przeprowadzane właśnie przez Themis. O tej sprawie w Polskim Radiu 24 mówił rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Jan Kanthak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prokuratura sąd Ministerstwo Sprawiedliwości

„Sądownictwo największą barierą rozwoju społeczno-gospodarczego”

- Wymiar sprawiedliwości to usługi dla ludności. To niedopuszczalne, że żaden rząd nie zadbał o elementarne usługi jakimi są rozstrzyganie sporów. W innych krajach spory są rozstrzygane, a u nas paraliżują i blokują sprawy na całe życie ludziom. W Polsce dojście do sprawiedliwości zabiera czasem całe życie – mówił w audycji Jakim Prawem Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Ministerstwo Sprawiedliwości

"Środowisko prawnicze musi odcinać się od przestępców"

W środę zatrzymano 5 notariuszy z Pomorza, którzy są podejrzani o wyłudzanie mieszkań. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Działalność zatrzymanych miała charakter lichwiarski - mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na konferencji w Gdańsku. O zatrzymaniu tzw. gangu notariuszy mówił dr Jacek Sokołowski z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli także rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk i dziennikarz śledczy Piotr Nisztor.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości przestępczość

Gang notariuszy rozbity. "Nie ma przyzwolenia na patologie"

120 zarzutów usłyszy pięciu notariuszy zatrzymanych w związku z tzw. mafią mieszkaniową. Dostaną zarzuty przekroczenia uprawnień i oszustw na dużą skalę. Mieli sporządzać niekorzystne umowy pożyczek pod hipotekę i w ten sposób przejmować od pokrzywdzonych mieszkania, warte w sumie ponad 20 mln zł. O gangu notariuszy mówili w Rozmowie PR24 Sylwester Chruszcz (Wolni i Solidarni) i Paweł Bejda (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Gdańsk Ministerstwo Sprawiedliwości

Gang notariuszy rozbity. Wyłudzali nieruchomości

„Zatrzymano pięciu notariuszy, którzy są podejrzani o szereg przestępstw związanych m.in. z wyłudzaniem nieruchomości przez grupy przestępcze, które udzielały lichwiarskich pożyczek” – poinformował  minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Podkreślił, że zatrzymani popełnili przestępstwa „niezwykle naganne i moralnie obciążające sprawców”. Sprawę komentował w PR24 Szymon Kołodziej, rzecznik Krajowej Rady Notarialnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprywatyzacja Zbigniew Ziobro Gdańsk Ministerstwo Sprawiedliwości

Reprywatyzacja. Jest decyzja ws. Nieborowskiej 15

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji stwierdziła nieważność decyzji prezydenta Warszawy o ustanowieniu prawa wieczystego do gruntu przy ul. Nieborowskiej 15. Poinformował o tym przewodniczący komisji, Patryk Jaki. W magazynie Północ-Południe komentarz Piotra Ciszewskiego z Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Warszawa Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Ministerstwo Sprawiedliwości Patryk Jaki

Były wiceprezydent Warszawy przed komisją werfyfikacyjną

Andrzej Jakubiak zeznał przed komisją weryfikacyjną, że „nie widział powodu, aby oceniać pracę Biura Gospodarki Nieruchomościami krytycznie.” Były wiceprezydent stolicy, który nadzorował pracę biura, od dziesiątej odpowiadał na pytania gremium podczas rozprawy na zasadach ogólnych. Zeznania przed komisją weryfikacyjną komentował w Polskim Radiu 24 Oskar Hejka (członek Rady Społecznej przy Komisji) i Jan Popławski (Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze).
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna Warszawa Patryk Jaki Ministerstwo Sprawiedliwości Hanna Gronkiewicz-Waltz Lech Kaczyński reprywatyzacja dzika reprywatyzacja

Mniej kar w zawieszeniu, do więzienia nawet na 15 dni

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz wiceminister Marcin Warchoł przedstawili w siedzibie resortu sprawiedliwości przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości program reform "Sprawiedliwość i bezpieczeństwo". Program zawiera obecnie realizowane lub planowane zmiany w prawie karnym np. karę 15 dni pozbawienia wolności za pierwsze złamanie przepisów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Marcin Warchoł przestępczość