X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Sprawiedliwości

KRS zawieszony w ENCJ. Ministerstwo zabiera głos

Koledzy bronią kolegów, sędziowie bronią sędziów - podsumował rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Jan Kanthak decyzję Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa (ENCJ) o zawieszeniu polskiej KRS w prawach członka organizacji. Dodał, że pokazuje to niezrozumienie kontekstu i sytuacji Kanthak podkreślił, że ci sędziowie mają zniekształcony obraz tego, jako przeprowadzane są reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA krs sądownictwo Ministerstwo Sprawiedliwości

Wiceminister sprawiedliwości: sąd nie może być śmieszny

- Najgorsze jest, gdy sąd jest śmieszny, a tak to wyglądało z zewnątrz. Mamy do czynienia z anachronizmem w nowoczesnym świecie - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. Resort sprawiedliwości pracuje nad zmianami w procedurze karnej. Ich celem - jak zapowiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro - jest przyspieszenie biegu procesów karnych i przeciwdziałanie obstrukcji procesowej.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Sprawiedliwości kodeks karny Zbigniew Ziobro reforma sądownictwa

Zbigniew Ziobro: to kłamstwo, że bronimy księży pedofilów

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro dementuje informacje prasowe o rejestrze przestępców seksualnych i zapowiada pozwy cywilne przeciwko mediom, które rozpowszechniają nieprawdziwe informacje o nieumieszczeniu w rejestrze nazwisk duchownych. "Gazeta Wyborcza" zarzuciła resortowi sprawiedliwości ochronę księży.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości pedofilia Gazeta Wyborcza sądownictwo

Sądy bardziej wyspecjalizowane, dzieci bardziej bezpieczne

- Chciałbym państwa zapewnić, że te 30 osób, które będą zajmowały się sprawami, które w tle mają dobro dziecka będą dobrze wykwalifikowane. Sędziowie przejdą specjalne szkolenia w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, które pomogą jeszcze lepiej zrozumieć tematykę problemu - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  Michał Wójcik Ministerstwo Sprawiedliwości dzieci sądownictwo

Zbigniew Ziobro: to koniec bezsilności organów ścigania

- To już koniec bezsilności organów ścigania, koniec ludzkiej krzywdy i bezkarności oszustów wyłudzających kamienice - powiedział we wtorek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do zatrzymania znanego handlarza roszczeniami do stołecznych nieruchomości Marka M.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości prawo polityka Prawo i Sprawiedliwość społeczeństwo POLSKA