Polskie Radio
Section05
Zespół Pieśni i Tańca Śląsk

"Choinki Jedynki 2023". Podarunki od Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" wylicytowano za 10000 złotych

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny wziął udział w XXII Charytatywnej Akcji Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki 2023". Artyści przekazali na licytację piękną pracę oraz wyjątkowe podarunki, które wylicytowano za kwotę 10000 złotych. - Staramy się godnie reprezentować nasz region - mówili podczas malowania przedstawiciele zespołu.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Choinki Jedynki Choinki Jedynki 2023 Sława Bieńczycka Agnieszka Ciecierska Koszęcin Zespół Pieśni i Tańca Śląsk Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny

Znani w Polsce i za granicą. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" od kulis

- Jest nas cała masa. Artystów jest 130, natomiast jest również całe zaplecze techniczne i osoby w kadrach czy księgowości. Cała instytucja zespołu to ponad 300 osób - opowiada Jarosław Świątek, kierownik artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Przedstawiciele kapeli odwiedzili studio "Czasu pogody" i opowiedzieli między innymi o pozascenicznej działalności grupy.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Krajewski muzyka ludowa folk folklor Zespół Pieśni i Tańca Śląsk

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". Radiowa Jedynka z wizytą w Pałacu w Koszęcinie

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny to jeden z największych polskich zespołów folklorystycznych. - To wyjątkowa, bardzo różnorodna instytucja, która rozwija się cały czas. To artyści, ale także bardzo ciekawa działalność edukacyjna. Liczymy ponad 300 osób - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dyrektor Zbigniew Cierniak. "Jedyne takie miejsce" odwiedziło Pałac w Koszęcinie, będący siedzibą zespołu.
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka Koszęcin Zespół Pieśni i Tańca Śląsk zespół Śląsk Stanisław Hadyna