Polskie Radio
Section05
L.U.C.

Gala Muzyki Filmowej Roots Music Festiwal [POSŁUCHAJ]

Za nami Gala Muzyki Filmowej, która zwieńczyła Roots Music Festiwal - pierwsze w Polsce wydarzenie, w ramach którego zaprezentowali się artyści czerpiący z korzeni wykonywanej przez siebie muzyki. W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, wystąpił m.in. L.U.C. z orkiestrą. Ogólnopolskim Patronem Medialnym koncertu jest Program 1 Polskiego Radia S.A. 
Zobacz więcej na temat:  L.U.C. Roots Music Festiwal Aga Derlak Rebel Babel Film Orchestra muzyka filmowa

Roots Music Festiwal. L.U.C. wystąpi w Studiu Koncertowym Polskiego Radia

Roots Music Festiwal to pierwsze tego typu wydarzenie organizowane w Polsce. W jego ramach zaprezentują się artyści, którzy czerpią z korzeni wykonywanej przez siebie muzyki. Na finał, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, wystąpi m.in. L.U.C. z orkiestrą. Patronem medialnym festiwalu jest Polskie Radio. 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke Janusz Józefowicz L.U.C. muzyka filmowa

"Trójka pod księżycem" – L.U.C. i malarska wersja "Chłopów" na festiwalu w Gdyni

19 września na festiwalu została premierowo pokazana malarska wersja "Chłopów" – film zrealizowany według powieści Stanisława Reymonta, nagrodzonej w 1924 roku literacką Nagrodą Nobla. L.U.C., czyli Łukasz Rostkowski, który stworzył do tej produkcji muzykę, był gościem specjalnym "Trójki pod księżycem", nadawanej z 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Zobacz więcej na temat:  Barbara Marcinik KULTURA FILM Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Władysław Reymont chłopi L.U.C. Wojciech Dorosz

L.U.C. tworzy muzykę do animacji "Chłopi". Co usłyszymy?

Trwają prace nad filmem "Chłopi", który zostanie zrealizowany w technice animacji malarskiej. Tej samej, która była wykorzystana przy produkcji filmu "Twój Vincent". Twórcą muzyki do filmu jest L.U.C., czyli Łukasz Rostkowski. - Przyświeca mi potrzeba piękna w tym projekcie - mówi artysta.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka L.U.C. chłopi Władysław Reymont film polski animacja muzyka filmowa Robert Grzędowski Małgorzata Jakubowska folk

Artyści wspierają Ukrainę: wielki koncert w NOSPR

"Let Poland be Poland – Chwała Ukrainie" – tak zatytułowany jest koncert, który w sobotę, 30 kwietnia odbędzie się w sali NOSPR w Katowicach. Wezmą w nim udział gwiazdy polskiej muzyki i gość specjalny: Vyrij – młodzieżowy chór ukraiński. Część dochodów z biletów zostanie przekazana na pomoc Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA muzyka hp MUZYKA NOSPR Katowice Ukraina Patrycja Markowska L.U.C. AbradAb Karolina Czarnecka Ania Dąbrowska Mateusz Pospieszalski Grzegorz Markowski Renata Przemyk Piotr Rogucki Trójka

Koncert "Let Poland be Poland - Chwała Ukrainie". Tak pomaga muzyka

Abradab, Karolina Czarnecka, Grzegorz Markowski, Mateusz Pospieszalski, Renata Przemyk, czy Piotr Rogucki, oraz ukraiński chór Vyrij - to tylko niektóre gwiazdy, które usłyszeć będzie można podczas koncertu "Let Poland be Poland - Chwała Ukrainie".
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Robert Grzędowski Ukraina wojna na Ukrainie NOSPR koncert AbradAb Karolina Czarnecka Patrycja Markowska Grzegorz Markowski L.U.C. Mateusz Pospieszalski Renata Przemyk