Polskie Radio
Section05
Monika Chrobak

Chór skupiający młodzież z sądeckich szkół. Reportaż "Miłośnicy dawnych melodii" [POSŁUCHAJ]

Są jednym z najbardziej uznanych chórów w Polsce, promujących muzykę dawną wśród młodych ludzi. Stowarzyszenie Młodzieżowego Chóru "Scherzo" I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu wygrywa najbardziej prestiżowe konkursy w kraju. Zapraszamy do wysłuchania reportażu Moniki Chrobak pt.  "Miłośnicy dawnych melodii".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Monika Chrobak pr poleca Nowy Sącz chór MUZYKA renesans

Twórcze myślenie i zadawanie pytań. Profesor Andrzej Bednarczyk w reportażu "Moi mistrzowie" [POSŁUCHAJ]

Polski malarz, rzeźbiarz, rysownik i grafik - ciekawość świata, twórcze myślenie i zadawanie pytań wyniósł przede wszystkim ze swojego rodzinnego domu. Prof. Andrzej Bednarczyk w reportażu pt. "Moi mistrzowie" autorstwa Moniki Chrobak. Zachęcamy do wysłuchania!
Zobacz więcej na temat:  reportaż Monika Chrobak Trójka Andrzej Bednarczyk Akademia Sztuk Pięknych Kraków SZTUKA pr poleca

Stanisław Marusarz. Kurier tatrzański, skoczek, olimpijczyk, niezwykły człowiek

Był jednym z najbardziej uznanych kurierów tatrzańskich i skoczków narciarskich, ale także najukochańszym dziadkiem dla swojej wnuczki, graficzki i malarki Magdaleny Gądek. W reportażu Moniki Chrobak opowiada ona o mniej znanej stronie Stanisława Marusarza (1913-1993), człowieka nie tylko niezwykle odważnego, ale także troskliwego i ciepłego. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż historia Polski Trójka Stanisław Marusarz Monika Chrobak pr poleca