Polskie Radio
Section05
Monika Chrobak

Zbudowani dobrymi uczynkami. Reportaż "Nasz wymarzony dom" [POSŁUCHAJ]

– Tego, co zobaczyliśmy, nie da się opisać. Prowizoryczny dach przykryty jakąś pozbieraną blachą. Oni się tylko modlili przy każdym wietrze, żeby tego nie porwało, a niedużo brakło i byliby bez dachu nad głową – mówi jeden z przedstawicieli Fundacji Renovo, przyznając, że mieszkanie w takich warunkach, w jakich przez lata żyła ta sześcioosobowa rodzina, wydawało mu się niewyobrażalne. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż Monika Chrobak pr poleca pomoc ubóstwo rodzina

Jak zmieniały się narty? Reportaż Moniki Chrobak "Bezcenna kolekcja" [POSŁUCHAJ]

– Mój tata był stolarzem, dlatego mogłem mieć narty zrobione jakie takie jeszcze przed wojną. Zacząłem jeździć w 1939 roku. Narta była robiona z drzewa jesionowego i była taka specjalna forma, gdzie zaginało się dziób. On najpierw musiał być moczony w gorącej wodzie przez jakiś czas – opowiada rozmówca Moniki Chrobak.
Zobacz więcej na temat:  Monika Chrobak reportaż narty pr poleca

Mistrzowie sztuki reportażu nagrodzeni [WIDEO]

Poznaliśmy zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów "Melchiory 2023". Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Reportaż Roku, Dokument Roku, Inspiracja Roku oraz Realizator Roku. Ogłoszono także laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Radiowej w dziedzinie reportażu o Grand Prix KRRiT oraz XXVI Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Patronat nad Konkursem i Galą "Melchiorów 2023" objęła Rada Mediów Narodowych.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Melchiory konkurs W POLSKIM RADIU Studio Reportażu i Dokumentu Jolanta Rudnik Michał Kwiatkowski KRRiT Alicja Samolewicz-Jeglicka Maciej Jastrzębski Monika Chrobak Karolina Ryniak Dagmara Drzazga Beata Hyży-Czołpińska Paweł Antosiewicz Aleksandra Sadokierska Małgorzata Lachendro Paweł Kurek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rada Mediów Narodowych Polskie Radio TVP Grand Prix KRRiTV Krzysztof Gottesman Dorota Boniecka-Górny czesława borowik Adam Hlebowicz Arkadiusz Gołębiewski Wacław Holewiński Konkurs Stypendialny im. Jacka Stwory

Największe wyzwanie artystyczne Timura Karima. Reportaż Moniki Chrobak [POSŁUCHAJ]

Malarz Timur Karim wybrał Polskę jako swoją drugą ojczyznę. Mężczyzna urodził się w Duszanbe, stolicy Tadżykistanu, tam też ukończył liceum plastyczne. Studiował w Instytucie Malarstwa, Rzeźby i Architektury im. Repina w Sankt Petersburgu. Po studiach, w 1998 roku, wyjechał do Polski. Mieszka obecnie w Łańcucie. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż Monika Chrobak malarstwo pr poleca

"Kim będę" - reportaż Moniki Chrobak o fundacji Pomost i jej działalności

Mariusz Bąk z Zabrza jest wolontariuszem w fundacji Pomost, która wspiera swoich podopiecznych, aby odnaleźli się w dorosłym życiu. Mężczyzna ma za sobą trudne dzieciństwo. Teraz próbuje się skonfrontować z trudną przeszłością i z przebaczeniem ojcu. Jak mówi, zaczyna nowy rozdział swojego życia. Chce rozwijać swoje zainteresowania i żyć w pełni.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Monika Chrobak

Losy Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Reportaż Moniki Chrobak "Góry hartują charakter" [POSŁUCHAJ]

Polskie Towarzystwo Tatrzańskie zrzesza miłośników gór. Choć zlikwidowano je w latach 50. XX wieku, ożyło ponad trzydzieści lat później. Z powodzeniem działa do dziś, skupiając ponad 3000 członków w 55 oddziałach, kołach i szkolnych grupach. O historii i teraźniejszości Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w reportażu pt. "Góry hartują charakter" opowiedziała Monika Chrobak. 
Zobacz więcej na temat:  Tatry turystyka reportaż Monika Chrobak Trójka pr poleca Polskie Towarzystwo Tatrzańskie góry